کشف یک دایناسور شترمرغ غول پیکر+عکس

به گزارش برنا؛ دیرینه شناسان در یک اکتشاف جالب توجه در منطقه می‌سی سی پی آمریکا، بقایای دو دایناسور شترمرغ مانند را کشف کردند که یکی از آن‌ها یکی از آن‌ها بزرگترین نمونه کشف شده در گونه خود محسوب می‌شود. دانشمندان می‌گویند این دایناسور‌ها ۸۵ میلیون سال پیش و در دوره کرتاسه در این مناطق زندگی می‌کردند.

در واقع این جاندار، بزرگترین اورنیتومیموسور شناخته شده تاکنون لقب خواهد گرفت. موجودی شبیه به یک شترمرغ غول پیکر که در تپه و دشت‌های می‌سی سی پی، با سرعت بسیار زیاد به دنبال طعمه‌های خود می‌دوید.


منبع

اورنیتومیموسور‌ها گروهی از تروپود‌ها هستند که متعلق به گروه دایناسور‌های گوشتخوار دو پا می‌باشند. این گروه حتی شامل تی رکس نیز می‌شود، اما بر خلاف تی رکس هولناک و با بازو‌های کوچک، اورنیتومیموزار‌ها سبک بودند و دارای دست‌های بلند، پا‌های قدرتمند، جمجمه‌های کوچک و منقار قوی بودند. این جانوران همه چیزخوار از نظر اندازه بسیار متفاوت بودند، از دینوچیروس عظیم، که به بلندی یک ساختمان سه طبقه بود و حدود ۳۶ فوت (۱۱ متر) طول داشت، تا گونه‌هایی به اندازه یک توله سگ.

بخوانید:  نمایشگاه هنرهای تجسمی آستان جانان افتتاح شد

آیا این خبر مفید بود؟

فسیل‌هایی که به تازگی توصیف شده‌اند در نزدیکی نهر لوکساپالیلا (که به آن لوکساپالیلا نیز می‌گویند) در شهرستان لوندز، می‌سی‌سی‌پی کشف شدند. پس از مقایسه نسبت فسیل‌ها و خطوط رشد درون استخوان‌ها، محققان به این نتیجه رسیدند که استخوان‌ها احتمالاً متعلق به دو گونه مختلف اورنیتومیموسور هستند که یکی بسیار بزرگ، و دیگری متوسط اندام بود.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف