کلاه بزرگ تاکسی اینترنتی بر سر پلیس!

گویی اسناد به دست آمده حاوی اطلاعاتی مبنی بر دخالت مدیران ارشد اوبر از جمله بنیانگذار و مدیر عامل سابق اوبر، تراویس کالانیک و رهبر فعلی Uber Eats، پیر دیمیتری گور کوتی در این فرایند است.

جیل هزل بیکر، معاون بازاریابی و امور عمومی اوبر در بیانیه ای که سایت اینسایدر منتشر کرده است، تاکید می‌کند: «ما برای رفتارهای گذشته که واقعا با ارزش های کنونی ما مطابقت ندارد، بهانه ای نیاورده ایم و چنین نیز نخواهیم کرد، در عوض، ما از مردم می‌خواهیم که ما را بر اساس کارهایی که در پنج سال گذشته انجام داده‌ایم و در سال‌های آینده انجام خواهیم داد، قضاوت کنند.»

وی افزود: حقبغت این است که من از “برخی از تاکتیک‌های مورد استفاده برای اصلاحات نظارتی برای اشتراک سفر اوبر در روزهای اولیه” متاسف است.

هزل بیکر بر همین اساس و در ادامه بیانیه خود تاکید می‌کند اسال پر فراز و نشیب اوبر در نهایت سب شد تا دارا خسروشاهی به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت منصوب شود، وی از آن زمان تا کنون وظیفه “تغییر تمامی جنبه های نحوه عملکرد اوبر” را بر عهده داشته است.

در طول چند سال گذشته، اوبر تلاش کرده است تا خود را از یک سری رسوایی ها، شکایت ها و تحقیقاتی که در سال 2017 تحت رهبری کالانیک به مطرح بود، نجات دهد.

انتهای پیام/

 

اسناد فاش شده در گاردین نشان می‌دهذ که Uber از یک تاکتیک مخفی که مشهور به “سوئیچ کشتن” است، برای جلوگیری از دسترسی پلیس به مقادیر زیادی از داده های شرکت در طول فرآیندهای اداری در سراسر اروپا استفاده می‌کند، امری که این تاکسی اینترنتی را دچار چالشی بزرگ می‌کند.

بخوانید:  برگزاری دومین پویش جریان خون در مصلی بزرگ نمازجمعه شهرستان قدس

یکی از سخنگویان اوبر به این رسانه (یاهو) گفت زمانی که دارا خسروشاهی در سال 2017 مدیرعامل شد، استفاده از این سیستم را متوقف کرد.

خبرنگار: زهرا وجدانی منبع

این یافته تنها یکی از چندین افشاگری است که در آخر هفته گذشته به عنوان بخشی از تحقیقات جهانی افشا شده بر اساس 124000 سند رسیده به گاردین منتشر شد است. 

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا، اطلاعاتی که برگرفته از بالغ بر 124000 سند متقن است و اخیرا برخی رسانه‌ها مانند گاردین و برخی رسانه‌های دیگر به آن‌ها دست پیدا کرده‌اند از عدم صداقت اوبر با نیروهای پلیس حکایت دارد، البته اوبر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما برای رفتارهای گذشته که به وضوح با ارزش‌های کنونی ما مطابقت ندارد، بهانه‌ای نیاورده‌ایم و در آینده هم نخواهیم آورد.»

گور کوتی مدیر سابق اوبر به گاردین گفت: «من جوان و بی‌تجربه بودم و اغلب با اخلاق مشکوک از مافوق خود راهنمایی می‌گرفتم.