کلنگ احداث مدرسه در روستای علی‌آباد چاهدگال فهرج به زمین زده شد


کلنگ احداث مدرسه در روستای علی‌آباد چاهدگال فهرج به زمین زده شد

کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه دخترانه متوسطه دوم در روستای علی آباد چاهدگالِ بخش نگین کویر فهرج با حضور مدیران کل آموزش و پرورش استان و نوسازی مدارس، فرماندار فهرج و… به زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ طی مراسمی و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، مدیر کل نوسازی مدارس استان، امام جمعه، فرماندار فهرج، جانشین سپاه شهرستان، مدیر آموزش پرورش شهرستان، بخشدار نگین کویر، روحانیت معزز، امام جمعه اهلِ‌سنت و … جمعی دیگر از مسئولان، مردم و مدیران و دانش‌آموزان کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه در روستای علی آباد چاهدگال از توابع بخش نگین کویر شهرستان فهرج به زمین زده شد.

این مدرسه شش کلاسه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و با زیربنای ۵۰۰ متر مربع با مشارکت بنیاد برکت و اداره کل نوسازی مدارس احداث خواهد شد‌.

به گفته سعیدنیا فرماندار فهرج این آموزشگاه مهرماه سال 1402 به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار و رییس شورای آموزش وپرورش در آیین کنگ‌زنی این مدرسه گفت: در این سفر مدیر کل نوسازی مدارس قول دادند حصارکشی ومحوطه سازی دبستان سعادت علی‌آباد که حدود 10 سال از افتتاح آن می‌گذرد را انجام و سیستم سرمایشی و گرمایشی آن را نیز نصب نمایند.

رضا رضایی مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در آیین کلنگ زنی این مدرسه خیر ساز از آغاز عملیات ساخت ۴۴ مدرسه به همت خیرین در ۱۰ ماه اخیر خبر داد.

او با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی استانی عدالت و نصیب برابر آموزشی گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان در نقاط دوردست استان مهمترین راهبرد ما در آموزش و پرورش است.

رضایی ایجاد عدالت آموزشی را یکی از مهمترین دستاورد های انقلاب اسلامی دانست و گفت: هیچ تفاوتی بین دانش آموزان شیعه و سنی در آموزش و پرورش استان نیست.

هدایتی مدیرکل نوسازی مدارس نیز نسبت به تکمیل سالن چند منظوره دبیرستان ثارالله که بیش از 10 سال از کلنگ‌زنی آن می گذرد قول مساعد داد.

او درحاشیه کلنگ‌زنی مدرسه علی‌آباد چاهدگال فهرج گفت: مدارس هفتم تیر و امام رضا(ع) شهر فهرج و دبستان حضرت رقیه اسداباد انگوری در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع