کلیات سند ملی هوش‌مصنوعی تصویب شد

همچنین سازمان ملی هوش‌مصنوعی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سازمان مستقل زیر نظر رئیس جمهور تأسیس و اساسنامه این سازمان نیز ظرف مدت ۳ ماه به تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری تشکیل شد.

انتهای پیام/منبع

در سند ملی هوش‌مصنوعی مقرر شده است که جمهوری اسلامی ایران در افقی ۱۰ ساله در جمع ۱۰ کشور پیشروی جهان در این حوزه قرار گیرد.

براساس این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور راهبری، هماهنگی و نظارت بر سند ملی هوش‌مصنوعی، شورای راهبری، متشکل از وزرا و رؤسای دستگاه‌های ذی‌ربط و همچنین تعدادی از اشخاص حقیقی تشکیل خواهد شد.

در این جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین کلیات اساسنامه خانه ملی گفتگوی آزاد تصویب و حسن رحیم‌پور ازغدی از سوی این شورا به عنوان رئیس این خانه انتخاب شد.

در این جلسه علاوه بر بررسی و تصویب سند ملی هوش‌مصنوعی، با موافقت اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تأسیس سازمان ملی هوش‌مصنوعی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی به تصویب رسید.

اجرای این سند گام مهمی برای وصول به مؤلفه‌های تمدن نوین اسلامی، ارتقای کیفیت حکمرانی و تقویت بنیان‌های علمی و پژوهشی است که می‌تواند منشأ تغییر و تحولات بزرگی برای کشور باشد.

بخوانید:  جزئیات عرضه کشنده امپاور و کامیون فورس در بورس کالا