کنترل نقدینگی در دولت سیزدهم غیر قابل انکار استبه گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، میرهاشم موسوی در نشست شورای معاونان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: تکالیفی که بر دوش ما است و فرصت‌هایی که برای خدمت به مردم در اختیار داریم، بسیار ارزشمند هستند و نباید به راحتی از دست بروند.

وی ادامه داد: همه ما در قبال انتخابات به عنوان یک رویداد مهم ملی وظیفه داریم و نخستین وظیفه ما کمک به مشارکت باشکوه مردم است. اگر می‌گوییم ولایتمدار هستیم باید در جهت برآورده شدن انتظارات رهبر انقلاب حرکت کنیم و در بحث انتخابات یکی از موضوعاتی که باعث رضایت رهبر معظم انقلاب می‌شود، مشارکت پرشور همه مردم است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: غم و سوگ فقدان رئیس‌جمهور شهید هنوز بر قلب‌های ما حاکم است و همچنان باور ما این است که آیت‌الله رئیسی هنوز هم در بین ما حضور دارد. البته این در سنت دینی ما هم سابقه دارد و قرآن کریم می‌فرماید که شهدا زنده‌اند؛ از این حیث از روح بلند این عالم بزرگوار و شهدای مسیر خدمت، برای حسن اجرای بار سنگینی که بر دوش داریم، استمداد می‌طلبیم.

موسوی با اشاره به ضرورت یادآوری و تبیین مقام علمی، اخلاص، تلاش و مجاهدت‌های رئیس‌جمهور شهید، گفت: اولویت آیت‌الله رئیسی در همه شرایط و در همه حال، رفع مشکلات مردم بود. وقتی با نگاه مدیریتی به دستاوردهای بخش‌های مختلف کشور نگاه می‌کنیم، جلوه‌های سخت‌کوشی ایشان را در همه جا می‌بینیم.

وی یادآورشد: تحول شاخص‌های رشد اقتصادی موضوعی است که در این مدت بر همگان عیان شد و امروز کسی نمی‌تواند رشدی که از صفر شروع شد و به حدود ۵ درصد رسید را نادیده بگیرد. همچنین کنترل نقدینگی و تورم در دوره کمتر از سه سال و رونق در عرصه تولید نیز قابل انکار نیست؛ همچنان‌که اشتغال بیش از یک میلیون نفری در هر سال هم موضوعی کاملاً روشن است.

بخوانید:  با هیولای بچه‌کُش قهرم!

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی توجه خاص آیت‌الله رئیسی به مناطق کمتربرخوردار کشور و همنشینی ایشان با مردم این مناطق را از دیگر ویژگی‌های رئیس‌جمهور شهید برشمرد و اظهار داشت: ایشان همواره در جلسات ، پیگیر وضع مردم بود و دائماً از اقدامات دستگاه‌ها در راستای رفع موانع زندگی مردم می‌پرسید و این دغدغه‌مندی نسبت به وضع معیشت مردم، از خصوصیات برجسته رئیس‌جمهور شهید بود. این خصوصیات و یاد و خاطره ایشان و شهدای مسیر خدمت فراموش شدنی نیست و آن فرمایش رهبر انقلاب که «دلم برای رئیسی سوخت» اوج اقتدار و نشان‌دهنده جایگاه رفیع ایشان نزد رهبری معظم انقلاب بود؛ کسی که در زمان حیات همه ناملایمات را تحمل می‌کرد و در برابر طعن و کنایه‌ها تسلیم نمی‌شد.

موسوی با تأکید بر اینکه برای قدردانی از رئیس‌جمهور شهید باید خواست و اراده و مسیر او را دنبال کرد، گفت: آیت‌الله رئیسی ولایت‌مدار محض بود و کسی که می‌خواهد در امتداد مسیر او قدم بردارد باید مطلقاً ولایت‌مدار باشد. اراده و ایمان و عمل آیت‌الله رئیسی با یکدیگر ممزوج بود و به آنچه ایمان داشت، عمل می‌کرد. بنابراین اگر می‌خواهیم در چهارچوب این مکتب حرکت کنیم، باید مسیر خدمت به مردم را با قوت و قدرت ادامه بدهیم. در واقع تمجید از رئیس‌جمهور شهید آنجا تبدیل به قدردانی واقعی از یک خادم واقعی می‌شود که آنچه او اراده انجام آن را داشت را در دستور کار قرار دهیم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

وی افزود: شهید رئیسی مردم را به معنای واقعی کلمه قبول داشت و برای آنها ارج و ارزش قائل بود و به همین خاطر همه زندگی خود را در راه خدمت به آن‌ها صرف کرد. بنابراین ما اگر می‌خواهیم راه او را دنبال کنیم باید در مقام عمل، مردم را تکریم کنیم و خدمت به آنها را مغتنم بشماریم.

بخوانید:  امیرعبداللهیان با رئیس دولت امارات دیدار کرد

موسوی با تأکید بر اهمیت شأن و جایگاه سازمان تأمین‌اجتماعی در نظام حکمرانی کشور، گفت: در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی، اقدامات مهمی در سازمان تأمین‌اجتماعی صورت گرفت که باید با قدرت و قوت استمرار پیدا کند. امروز یکی از تکالیف ما در برابر مردم و در قبال رئیس جمهور شهید این است که در وظایف خود تعلل نکنیم و فرصت‌ها را از دست ندهیم؛ چنانکه در سنت دینی ما هم بر این امر تأکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: تکالیفی که در قبال مردم بر دوش ما است و فرصت‌هایی که برای خدمت به مردم در اختیار داریم، بسیار ارزشمند هستند و نباید به راحتی از دست بروند. مسئولیت ما در سازمان تأمین‌اجتماعی نه به روز و ساعت بلکه به ثانیه‌ها وابسته است و اگر لحظه‌ای تعلل کنیم فرصت‌ها از دست می‌رود و در مقابل اگر بر خدمت‌رسانی تمرکز کنیم بر برکت کار ما افزوده می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تأکید بر اینکه امتداد مسیر شهید رئیسی این است که امانت خدمت به مردم را به خوبی حفظ کنیم، گفت: رهبر انقلاب در همین حادثه اخیر به همه ما تذکر دادند که کشور نباید معطل بماند و نمی‌ماند و در هر شرایطی باید با قوت و قدرت در مسیر خدمت به مردم حرکت کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اهمیت توجه به شاخص‌های مورد نظر امام(ره) و رهبر انقلاب در انتخاب رئیس‌جمهور را یادآور شد و افزود: رهبر انقلاب فرمودند که آیت‌الله رئیسی نصاب و معیار خدمتگزاری به مردم را ارتقا داد و از این جهت ما نیز باید به دنبال امتداد گفتمان انقلاب اسلامی در این نصاب و در این تراز باشیم تا رئیس‌جمهوری مردمی، انقلابی، پرتلاش، خستگی‌ناپذیر، مدیر و مدبر، فسادستیز و استکبارستیز انتخاب شود.

بخوانید:  دردسر بزرگ برای تراکتور و مطهری برابر پیکان

وی همچنین بر مراقبت از سازمان تأمین‌اجتماعی و منافع آن در ایام پیش رو تأکید کرد و افزود: معاون اول رئیس‌جمهور بخشنامه‌ای صادر کردند که ما هم آن را به همه واحدهای سازمان ابلاغ کردیم مبنی بر اینکه امکانات دولتی نباید در جهت اهداف انتخاباتی مورد استفاده قرار گیرد و ما اجازه نداریم که در این ایام علیه کسی اقدام کنیم. کارکنان این سازمان باید مراقبت کنند که در ساعات اداری از قوانین مربوطه تخطی نکنند و از امکانات سازمان در جهت منافع انتخاباتی استفاده نشود.

انتهای پیام/منبع