کودکان برای داشتن تلفن همراه باید حداقل چندساله باشند؟

البته والدین نیز باید الگوی خوبی برای فرزندان باشند. آن‌ها اگر دائماً با تلفن همراه خود سر و کار داشته باشند، توجیه اینکه چرا فرزندشان نمی‌تواند تلفن همراه داشته باشد، دشوارتر خواهد بود. کودکان و نوجوانان کاری که شما صحبت از آن می‌کنید را انجام نمی‌دهند، بلکه نگاه می‌کنند و همان کار‌هایی را انجام می‌دهند که شما انجام می‌دهید.منبع

اضطراب و افسردگی کمتر

سانتوس، استاد دانشگاه ییل و میزبان پادکست «آزمایشگاه شادی»، می‌گوید: «من فکر می‌کنم هر چه بیشتر بتوانیم از ارائه فناوری به بچه‌ها خودداری کنیم بهتر است.»

نوجوانان امروزه در تلفن‌های خود به صورت میانگین ۲۰۰ نوتیفیکیشن دریافت می‌کنند. مغز‌های این نوجوانان در حال شکل گیری است و در حالی که سعی می‌کنند در مدرسه به درس توجه کنند مدام آلارم نوتیفیکیشن‌های گوشی آن‌ها به صدا درمی‌آید.

طبق گزارش سال ۲۰۱۹ از Common Sense Media، کودکان ۸ تا ۱۲ ساله که تلفن دارند حدود ۵ ساعت در روز را با تلفن‌های خود می‌گذرانند و نوجوانان تقریباً هشت ساعت در روز به صفحه نمایش سیستم‌های کامپیوتر یا گوشی‌های خود چشم می‌دوزند.

همچنین استفاده از رسانه‌های اجتماعی بسیاری از کودکان را در معرض آزار و اذیت‌های سایبری، سخنان نفرت‌انگیز و تبعیض قرار می‌دهد. حتی ویدیو‌های یوتوب که برای کودکان در نظر گرفته شده است، می‌توانند حاوی محتوای مخرب، مزاحم یا نامناسب باشند.

سانتوس می‌گوید این سبک زندگی سلامت روانی افراد را تضعیف می‌کند و این ضربه بر کودکان تأثیر متفاوتی نسبت به بزرگسالان دارد و باعث عدم تمرکز آن‌ها در کلاس درس می‌شود.

بخوانید:  اگر بخواهم یک پیرمرد بسازم تا پیشانی برایش مو نمی‌گذارم‌ا

زمان بیشتر برای فعالیت‌های بدنی و بیرون از منزل

به گزارش برنا؛ یک کودک قبل از داشتن اولین تلفن همراه خود باید چند ساله باشد؟ لوری سانتوس، استاد روانشناسی دانشگاه یِیل در این باره می‌گوید: «اگر می‌خواهید آن‌ها زندگی شادتر و موفق تری داشته باشند، تنها یک پاسخ وجود دارد: «تا جایی که ممکن است برای دادن گوشی همراه به آن‌ها صبر کنید.»

افزایش کمیت و کیفیت خواب

توقف استفاده از تلفن‌های هوشمند برای کودکان و نوجوانان تا زمانی که به کلاس هشتم می‌رسند، دارای مزایایی است، از جمله:

این زمان به ندرت برای فعالیت‌های خلاقانه‌ای مانند کدنویسی یا ساخت هنر دیجیتال استفاده می‌شود. مایکل راب، رئیس بخش تحقیقات Common Sense در تحلیلی از این گزارش می‌گوید: «در عوض، جوانان بیشتر وقت تلفن خود را در رسانه‌های اجتماعی یا تماشای ویدیو می‌گذرانند.»