کوه دماوند به مرکز اقتصادی مهم در مازندران تبدیل می شود


حسینی پور : کوه دماوند به مرکز اقتصادی مهم در مازندران تبدیل می شود

استاندار مازندران گفت : باید بدنبال احیای منطقه مهم و بی نظیر دماوند باشیم که فعال کردن هر بخش از این منطقه منجر به جذب هزاران گردشگر می شود. ‎

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، سیدمحمود حسینی پور در جلسه با اعضای کمیته گردشگری هیات اندیشه ورز استان مازندران با عنوان اینکه در آینده نزدیک مطمئنا دماوند کوه به مرکز اقتصادی مهم در مازندران تبدیل می شود و شناسایی ژئوسایت هایی در اطراف قله دماوند شاید در اذهان عمومی قابل تصور نبوده باشد بلکه خواصی که اهل مطالعه هستند نیز این مسائل را بهتر بتوانند درک کنند، خاطرنشان کرد: اگرچه بشدت نیازمند این نوع نگاه ها هستیم، لیکن کمتر شاهد این قبیل مطالعات می باشیم و ظرفیت های بسیار ارزشمندی در استان وجود دارد که در قالب این نگاه به گفتمان غالب در استان تبدیل گردد.

حسینی پور، با اشاره به این که این ظرفیت ها باید برای حوزه گردشگری استان در قالب برنامه مدون؛ اجرایی و عملیاتی شود، یادآور شد: گردشگری حرفه ای در استان است، چرا که منجر به تحقق سهم رشد اقتصادی در این حوزه می گردد.

وی ادامه داد :ثبت یونسکو در حوزه گردشگری یک‌ اعتبار است و قله دماوند درشمار چند قله معروف جهان است که مورد توجه گردشگران دنیاست و مواهب و مزایای ثبت یونسکو قله دماوند باید مورد ارزیابی بیشتر قرار گیرد .

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه ثبت یونسکو نباید منجر به محدودیت این مکان شود بلکه این ثبت بیشتر باید گردشگران را به حضور در این منطقه ترغیب کند، افزود: با ایجاد این مقصد گردشگری برای ورودی استان مازندران (هراز) می بایست هدف‌گذاری کنیم چرا که ۸۰ درصد مسافرین جاده هراز می بایست در این منطقه گردشگری مستقر شوند.

وی گفت: این نگاه‌ مبتنی بر فعال کردن کسب و کار مردم و احیای طبیعت دماوند و شاخص های تاریخی دماوند است و فوق العاده برای ما اهمیت دارد و تمامی این مسائل در کمیته فنی بصورت دقیق می بایست بررسی شود .

استاندار مازندران، یادآور ‌شد :احیای ژئو سایت ها برای گردشگری استان یک کار ضروری است و پروژه های گردشگری با پیوست اقتصادی می بایست تبدیل به پروژه هایی در بخش سرمایه گذاری در استان شود. بنا داریم تا بهمن ماه هفت همایش فرصت های سرمایه گذاری را در استان برگزار کنیم که در آمل در آینده نزدیک این همایش برگزار می گردد .

حسینی پور اظهار کرد :اعتقادی به سرمایه گذاری دولتی در منطقه دماوند نداریم و باید بدنبال احیای منطقه مهم و بی نظیر دماوند باشیم که فعال کردن هر بخش از این منطقه منجر به جذب هزاران گردشگر می شود.

استاندار مازندران گفت :در حوزه گردشگری بدنبال نتیجه و اقدامات عملیاتی هستیم که در مرحله اول بنا داریم بر روی ۵ ژئوسایت سرمایه گذاری کنیم و گردشگرانی که به مازندران می آیند باید از اماکن متبرکه و نقاط گردشگری بازدید کنند تا منجر به رشد اقتصادی شود و میراث فرهنگی می بایست نقاط مختلف گردشگری را با کمک بخش خصوصی احیا و در معرض دید مردم قرار دهد .

سیدمحمود حسینی پور تاکید کرد :اداره کل گردشگری باید بصورت فوری پروژه های مهم را برای ارائه در همایش سرمایه گذاری آمل آماده کند و برای ثبت دماوند در یونسکو باید از تجریبات مختلف بهره برداری لازم صورت گیرد تا اطلاعات لازم در این راستا استخراج گردد تا در صورت ثبت نهایی و‌ ایجاد محدودیت های احتمالی برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع