گام‌های دانش‌بنیانی برای بازیافت پسماند برداشته شد

بازیافت پسماند موضوعی است که مورد توجه بسیاری از نهادها و سازمان‌های مختلف از جمله سازمان محیط‌زیست، سازمان شهرسازی، نهادها و مؤسسات آزاد فعال در حوزه محیط‌زیست و پاک‌سازی شهری قرار گرفته است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌منظور توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری در بخش‌های مختلف از قبیل حوزه پسماند همواره از خدمات و محصولات ایران ساخت حمایت‌های لازم را انجام داده است.

یکی از اصلی‌ترین اهداف بازیافت زباله، مربوط به حفظ منابع طبیعی در کره زمین است. جنگل‌ها و درختان، چشمه‌ها ورودها، دریاها و اقیانوس‌های بزرگ، بیابان‌های بسیار بزرگ جزو اصلی‌ترین منابع طبیعی کره زمین محسوب می‌شوند و آلودگی و از بین بردن این منابع موجب اتلاف آن‌ها شده و مشکلات بسیاری را برای بشر ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ مدیریت پسماند یکی از موضوعات محیط زیستی است که همواره چالش‌هایی در این زمینه وجود داشته است. بازیافت پسماند موضوعی بسیار حائز اهمیت و مدیریت صحیح آن بر سلامت کره‌ زمین بسیار مؤثر است.

این محصول دارای ارزش حرارتی 3 برابر ذغال سنگ معمولی است و با توجه به بالا بودن میزان زائدات در کشاورزی و آتش زدم هرساله این مواد، این امر موجب گرمای زمین و تولید کربن دی‌اکسید شده و باعث قلیایی شدن خاک نیز می‌شود. این محصول از چنین مسائلی جلوگیری می‌کند.


|

منبع