گام بلند توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و برقراری عدالت در دولت سیزدهم

وی بیان داشت: 705 روستا به شبکه اینترنت پرسرعت متصل هستند و رشد 50.2 درصد به دسترسی روستاییان به اینترنت پرسرعت در این دولت را ثبت کرده ایم.

رادمنش بیان داشت:اداره کل فناوری اطلاعات بعنوان مردمی ترین اداره کل معرفی شده است که از حیث ملاقات های مردمی توانسته است رتبه یک را کسب نماید.

رادمنش اضافه کرد:در این دولت ظرفیت شبکه دو برابر شده است و خطوط همراه اول در 917791 مشترک و 355475 ایرانسل در حال خدمات دهی است که رشد 10 درصدی را حوزه خطوط فعال را داشته ایم.

وی افزود: شهر یاسوج نزدیک به 1000 متر شرکت آسیاتک در طی چند روز فیبر نوری شهری را شروع کرده اند.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تعداد 20 شهر در استان داریم و ما 5g را دنبال کرده ایم که هم اکنون در شهرهای یاسوج، سی سخت، باشت 20 سایت داریم.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سید محمود رادمنش در نخستین رویداد جام رسانه امید استان بیان داشت: تا قبل از دولت سیزدهم 70 کیلومتر فیبر نوری داشتیم که در این سه سال 400 کیلومتر فیبر نوری روستایی اجرا کردیم.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: امسال افتتاح شبکه فیبر نوری کسب و کارهای چرام را خواهیم داشت و در گام بعدی دهدشت، گچساران و… را در دستور کار خواهیم داشت و افتتاح خواهد داشت.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: در حوزه فیبر نوری که با 17 شهر قرارداد بسته ایم و با اجرای کامل این طرح مردم شهر های استان درخواست اتصال به شبکه فیبرنوری و سرعت بالای اینترنت را خواهیم داشت.

بخوانید:  خوش آمدگویی صمیمی شهروندان کنیا به رئیس جمهور ایران

انتهای پیام منبع

وی اضافه کرد: ازمحل ملی ارتباطات تامین اعتبار انجام دادم و سرمایه گذاری در حوزه فیبر نوری 700 میلیارد علاوه بر بودجه اصلی سرمایه گذاری خواهد بود.

وی با اشاره به توسعه ارتباطات روستایی اضافه کرد: در زمینه توسعه ارتباطات سیار تلفن همراه از سال 1400 تا کنون 266 روستای استان به اینترنت پرسرعت متصل شده است که این اتفاق با اجرای 105 پروژه ارتباطی انجام گرفته است که 190 روستا تحت پوشش ایرانسل و 77 تحت پوشش همراه اول قرار گرفته است.

رادمنش بیان کرد: قریب به 200 روستا به شبکه پایدار فیبر نوری با ویژگی افزایش پایداری ارتباطی شروع خواهد شد.

رادمنش بیان کرد: در حوزه دفاتر پیشخوان شهری 177 دفتر در حال اراوه خدمت هستند که 122 آنها در حوزه های شهری در حال ارائه خدمت هستند.پنجره واحد خدمت دولت هوشمند که بخش زیادی از ادارت به آن متصل شده اند و خدمات از این طریق در حال انجام است.

وی اضافه کرد: درگاه ملی مجوز ها نقطه عطف این دولت بود که امضاهای طلایی از حوزه کسب و کارها خارج شود و تسهیل در این حوزه صورت بگیرد.

وی افزود: در حوزه امنیت دستگاه های اجرایی در فضای سایبری کارهای گوناگون برای پیشگیری و پایین آوردن حملات سایبری برای سازمان ها داشته ایم.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت: در حوزه کسب و کارها قریب به 20 میلیارد تسهیلات در حوزه فاوا و فناوری اطلاعات معرفی کرده ایم.