گواهی ثبت اختراع محرکه فضایی چرخ مومنتومی ماهواره‌های مدار زمین آهنگ دریافت شد


سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران درباره نوآوری‌های این طرح اختراعی اظهار داشت؛ از نوآوری‌های این طرح می‌توان به استفاده از چرخ با دو رینگ به منظور تامین ممان اینرسی و روتور موتور، کاهش ارتعاشات و قطعات مجموعه در نتیجه یکپارچه‌سازی شفت و دیسک دوار، طراحی و ساخت پروفایل منحصربه فرد ورقه‌های استاتور موتور الکتریکی و افزایش بازدهی کل و نسبت گشتاور به توان الکتریکی مصرفی بالا با سپری کردن موفق تمامی آزمون‌های محیطی طبق استاندارد ECSS اشاره نمود. 

منبع

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، گواهی ثبت اختراع محرکه فضایی چرخ مومنتومی ماهواره‌های مدار زمین آهنگ، حاصل تلاش پژوهشگران پژوهشکده رانشگرهای فضایی، از سوی مرکز مالکیت معنوی اداره ثبت اختراعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، صادر شد.


گواهی ثبت اختراع محرکه فضایی چرخ مومنتومی ماهواره‌های مدار زمین آهنگ دریافت شد

وی توضیح داد؛ این عملگر، با اعمال دستورات سرعت/ گشتاور، باعث تغییر در مومنتوم ماهواره شده و منجر به چرخش ماهواره/ تثبیت، با توجه به ماموریت خود می‌شود. این عمل به خاطر گشتاورهای مزاحم موجود در مدار یا انجام ماموریت سمت‌دهی خاص صورت می‌گیرد. این محرکه با طراحی خاص و منحصربه‌فرد و با پشت سر گذاشتن همه آزمون‌های کارکردی و محیطی طبق استانداردهای ECSS و ناسا، توانسته به مدل کیفی پروازی ارتقا یابد. 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخوانید:  تکمیل طرح های نیمه تمام و توجه به توسعه متوازن همه مناطق استان قزوین در دستور کار قرار دارد