گپ و گفت معلمان و دانش آموزان مدارس شاهد دهه شصت در قزوین

وی بیان کرد: در میان دانش آموزان آن سالها چند نفر استعداد بسیار زیادی داشتند و من همان موقع پیش بینی می کردم روزی این بچه ها ورزشکار نخبه و شاخصی شوند که یکی از آنها «سعید دقیقی» بازیکن سابق تیم ملی و سرمربی فعلی تیم شمس آذر قزوین بود که همیشه به وی می گفتم تو می توانی با این استعداد وارد تیم ملی شوی و آخر نیز اینگونه شد.

صدیق سخن سنج معلم ورزش هم گفت: اهل سخن گفتن نیستم ولی اهل عمل هستم و افتخار می کنم معلم فرزندان شاهد بودم.

در این میان با گذشت بیش از چهار دهه تعداد نوزده دانش آموز به درجه شهادت رسیدند و پنج معلم نیز دارفانی را در این ایام وداع گفته اند. 

همچنین نثار ارواح معلمانی که دعوت حق را لبیک گفته اند از جمله محمد شهیدی، محمدانصاریان، حامد گروه ای، رضا یزدان پناه و محمدباقر دواشی فاتحه و صلوات قرائت شد..

سخن سنج که معلم ورزش بود و سالها نیز ریاست هیئت بدمینتون استان قزوین را بر عهده داشت ادامه داد: 100 بار به کربلا و 30 بار به خانه خدا مشرف شده ام اما لذت خدمت به دانش آموزان و معلمی هرگز کمتر از زیارت کعبه نیست بویژه تدریس فرزندان شهدا یک افتخار است.

image_2022_7_13-22_49_36_789_dF3

اصغر نانکلی از دانش آموزان دهه شصت هم با حضور در جمع هم کلاسی ها ازخاطره کتک خوردن خود از معلمان سخن گفت و اظهارداشت: چون درسم ضعیف بود یکی از معلمان به من گفت برو کار کن از تو بچه درس خوان در نمی آید و درس را رها کن و من قبول کردم و امروز می خواهم بپرسم( با خنده خود و حضار) خروجی کتک خوردن چی شد من که درس خوان نشدم.

بخوانید:  اربعین عاشقان جامانده

سعید دقیقی ، شاگردم بود

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ همزمان با دهه ولایت و امامت گردهمایی و نشست صمیمانه دانش آموزان و معلمان مدارس شاهد دهه ۶۰ عصر چهارشنبه در دبیرستان فاطمه الزهرای قزوین برگزار شد.

این نشست صمیمی و خودمانی بود و بسیاری را یاد روزهای تحصیل و تدریس انداخت و برخی از خاطرات آن روز گفتند.

در ادامه سید آقایی از دیگر معلمان دهه شصت هم خاطراتی از دوران تدریس خود در مدرسه شاهد بیان کرد.

image_2022_7_13-22_48_45_508_mpd

در دهه ۶۰ حدود ۵۰۰ دانش آموز در مدارس شاهد تحصیل می کردند و ۲۷ معلم تدریس این دانش آموزان را بر عهده داشتند.

حسن تقی پور، مهدی افشاری، محمد علی بهزادپور، حمید فروغی انبوهی، امید زرین پور، سید نقی محبی   ، سید عباس ابراهیمی، مهدی جزایی میزوجی، روح الله حسن پور، غلامرضا باقری، یوسف رضایی کلج، رضا گروسی، غلامرضا کاکاوند، فربد شصتی، مهدی توکلی، جواد حدادی، جواد حیدری،  اللهیاری و خزائی از دانش آموزان شهید مدارس شاهد دهه ۶۰ بودند که یادشان گرامی داشته شد.

محمدی تصریح کرد: در ادامه با تشکیل گروههای جهادی برای خدمت در مناطق محروم اقدام شد و تیم های پزشکی، خدماتی و مشاوره در نقاط دورافتاده حضور یافتند تا به مردم خدمت رسانی کنند.

وی گفت: با برگزاری کلاسهای نویسندگی تلاش کردیم ابتدا مهارت نگارش را به اعضا آموزش دهیم تا خاطره نویسی شکل بگیرد و بتوانیم خاطرات شهدا را ثبت و ضبط کنیم.

در ادامه سعید محمدی دبیر جبهه فرهنگی فرزندان شاهد قزوین گفت: جبهه فرزندان شهید فرهنگی با هدف پیگیری رسالت پدران شهدا در سال ۹۶ شکل گرفت که ابتدا در ناحیه یک فعالیت خود را آغاز کرد.

بخوانید:  معادن با بهره‌گیری از فناوری‌های نوظهور دیجیتال به سمت هوشمندسازی حرکت می‌کند

وی بیان کرد: برگزاری اردوهای جهادی و نگارش کتاب از خاطرات شهدا و تجلیل از اساتید، معلمان و دانش آموزان دهه شصت از دیگر اموری است که در اولویت برنامه های امسال قرار دارد.

محسن حق شناس عضو شورای شهر قزوین و از معلمان ورزش دهه ۶۰ نیز خاطراتی از دوران تحصیل دانش آموزان و نیز تدریس معلمان آن دوران بازگو کرد.

ناصر رسولی مدیر مدرسه شاهد دهه ۶۰ در این مراسم گفت: خانواده شهید شدن یک نعمت و لطف الهی است که نصیب هر فردی نمی شود و باید قدردان این جایگاه باشیم.

این ایده از سوی جبهه فرهنگی فرزندان شاهد قزوین اجرا شد و مورد استقبال دانش آموزان و معلمان مدارس شاهد دهه ۶۰ قرار گرفت.

وی بیان کرد: من برادر شهیدم اما هرگز از این جایگاه برای خود و خانواده استفاده نکردم و این جایگاه را فراتر از درخواست های مادی می دانم.

image_2022_7_13-22_54_47_736_jFy

انتهای پیاممنبع

این معلم ورزش دهه شصت اظهارداشت: به دلیل اهمیتی که به ورزش بچه ها قائل بودم برای اعزام تیم ورزشی مدرسه همیشه با مدیر مدرسه بحث و گفتگو داشتم و درگیر می شدم تا ورزش دانش آموزان جدی گرفته شود و سلامت آنها تضمین شود.

image_2022_7_13-22_48_45_861_MSG

سخن سنج افزود: هر کسی را برای تحصیل و تدریس به مدارس شاهد راه نمی دادند و سخت می گرفتند و امروز خوشحالم که هم دانش آموزان و هم معلمان آن دوران را بار دیگر ملاقات می کنیم و از نبود برخی نیز متاسفیم و از خداوند برای آمرزش آنها دعا می کنیم.

image_2022_7_13-22_50_8_788_t1y

image_2022_7_13-22_50_5_164_Jg5

از نحوه تصحیح ورقه های امتحانی، از تنبیه دانش آموزان، از نحوه تدریس، احساس مسئولیت معلمان نسبت به دانش آموزان ضعیف و خاطرات جذاب دیگر نیز سخن گفته شد.

بخوانید:  سهم کشاورزی از شرکت‌های دانش بنیان کشور به ۶.۵ درصد افزایش یافت

این نیم روز به یاد ماندنی با گرفتن عکس یادگاری پایان یافت، روزی خوش و خاطره انگیز که می تواند برای دیگران نیز تکرار شود.

image_2022_7_13-22_49_47_300_K1W