گیمرها آلزایمر نمی‌گیرند؟!به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ گروهی از محققان سلول‌های مغز را در یک آزمایشگاه پرورش دادند و به آن‌ها آموخته اند بازی رایانه‌ای انجام دهند. مولف ارشد این پژوهش در این‌باره گفت: این سلول‌ها می‌توانند اطلاعات را از یک منبع خارجی دریافت و آن را فراوری کنند و سپس به طور واقعی به آن پاسخ می‌دهند.


|

گیمرها آلزایمر نمی‌گیرند؟!

منبع در مرحله بعد الکترود با توجه به سیگنال‌های دریافتی از اعصاب، راکت را در بازای رایانه‌ای بالا و پایین برد. «DishBrain» سیگنال‌های عمیق و یکپارچه به عنوان بازخورد دریافت کرد که به طور موثر هنگامیکه راکت به توپ برمی خورد نوعی محرک ایجاد می‌کردند.

بنا بر اعلام وبگاه انگجت، محققان معتقدند سلول‌های کشت شده ابتدایی‌تر از آن هستند که هوشیار باشند و عنوان می‌کنند آزمایش مذکور نشان دهنده یادگیری یک بازی ظرف ۵ دقیقه در شرایط کنترل شده است.

طی این آزمایش که به «DishBrain» مشهور شده، ۸۰۰ هزار سلول مغزی کشت شدند. محققان طی این آزمایش سلول‌های موش (برگرفته از سلول‌های بنیادی) و سلول‌های بنیادی انسان را روی یک الکترود قرار دادند که به یک بازی رایانه‌ای به نام «پونگ» متصل بود. پالس‌های الکتریکی ارسال شده به اعصاب حاکی از موقعیت توپ در این بازی بود.

محققان یک کسب و کار نوپای زیست فناوری نخستین نمونه از فرایندی را نمایش دادند که در آن به یک مغز کوچک آموزش داده شد تا فعالیت‌هایی با هدف مشخص را انجام دهد.

بخوانید:  آمار دفاعی نگران کننده تیم ملی

انتهای پیام/

مولف ارشد این پژوهش امیدوار است «DishBrain» یا نسخه آتی آن بتواند درمان را برای بیماری‌هایی مانند آلزایمر فراهم کند.