یادواره ها موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می شود

ابوذر محمدی مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در این نشست گفت: قزوین سرزمین بزرگانی چون شهید رجایی، بابایی، لشکری، علی قاریانپور و مرحوم ابوترابی است که دنبال نام نبودند اما چون در مسیر حق شتافتند ماندگار شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ اولین اجلاسیه شهدای دانشجو معلم به یاد هفت شهید والامقام عصر سه شنبه با حضور خانواده محترم شهدا، ابراهیمی معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کشور، سردار آتانی فرمانده سپاه استان، سرهنگ طاهرخانی جانشین سپاه، وکیلی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نقی سیاهکلی مرادی مدیرکل آموزش و پرورش استان، زینالی رئیس دانشگاه آزاد، حجت الاسلام زارعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی و مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان در سالن اجتماعات مرکز تربیت معلم شهید رجایی برگزار شد.

انتهای پیاممنبع

وی اظهارداشت: همه پای کار آمدند تا این اجلاسیه بخوبی برگزار شود و از همه دست اندرکاران بویژه مجموعه بسیج فرهنگیان، آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان، استانداری، شهرداری و شورا، صدا و سیما و اصحاب رسانه که تلاش کرده اند تا این اجلاس بخوبی برگزار شود سپاسگزاریم.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین افزود: معلمان باید مسئولیت کار فرهنگی را بر عهده بگیرند تا تربیت آیندگان بخوبی صورت گیرد و امروز کنگره شهدای دانشجو معلم با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برپا شده است.

یادواره ها موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می شود

محمدی تصریح کرد: قزوین در دهه های گذشته با برگزاری کنگره سه هزار شهید زمینه ساز حرکت فرهنگی تاثیرگذاری بود و امروز هم با اجلاسیه شهدا یاد دانشجو معلمان شهید استان را گرامی می داریم و یادشان را زنده می کنیم.

بخوانید:  نشست خبری نوزدهمین دوره لیگ شنای باشگاه های کشور جام خلیج فارس

سرودن شعر توسط محمد بابایی از شاعران آیینی و اجرای سرود از دیگر برنامه های این مراسم بود.

یادواره ها موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می شود

این مدیر فرهنگی اظهارداشت: امروز در قزوین پس از استانهای  گلستان، خراسان جنوبی و کهکیلویه و بویر احمد به عنوان چهارمین استان میزبان این رویداد معنوی و فرهنگی هستیم که با تلاش دانشگاه فرهنگیان از دو سال قبل این کار آغاز شده و امروز سازماندهی متون و اسناد و رونمایی از کتاب و تولید محتوای مختلف در فضای رسانه و انتشار وصیت نامه و زندگی شهدا در یک فضای معنوی آغاز شده است. 

یادواره ها موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می شود

وی بیان کرد: با برگزاری اجلاسیه شهدای دانشجو معلمان در قزوین یک کار مهم فرهنگی را آغاز کرده ایم که همه امور آن توسط معلمان دانشجو انجام شده و ارزشمند است.