یمن از حق مقابله با آمریکا و انگلیس برخوردار است

براساس گزارش شبکه المیادین، «محمد عبدالسلام» افزود: بمباران خاک یمن توسط آمریکا و انگلیس در چارچوب تلاش های ناکام و بی نتیجه آن ها برای جلوگیری از حمایت ملت فلسطین و ساکنان غزه انجام می شود.

انتهای پیام/منبع

پنتاگون روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای آمریکا و انگلیس با پشتیبانی شش کشور دیگر شنبه شب به ۱۸ هدف در هشت منطقه یمن حمله کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، محمد عبدالسلام، سخنگوی هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت: یمن حق کامل پاسخگویی به تجاوزهای مداوم آمریکا و انگلیس را دارد.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد که حملات آمریکا و انگلیس با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند انجام شد.

بر اساس این بیانیه، در این اقدام نظامی به تاسیسات زیرزمینی انبار اسلحه، تاسیسات انبار موشک، پهپادها، سامانه‌های دفاع هوایی، رادارها و یک بالگرد حمله شد.

رسانه‌های محلی یمن گزارش دادند که در این حملات مناطق الحصبه، عطان، النهدین و جبل خشم البکره در شرق صنعا و همچنین «جبل ضین» در استان عمران و حومه شهر الحدیده هدف قرار گرفتند.

وی بار دیگر بر موضع ثابت یمن درجلوگیری از عبور کشتی های رژیم صهیونیستی یا کشتی هایی که به سوی بنادر اشغالی فلسطین در حرکت هستند، تاکید کرد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که آمریکا، انگلیس، استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند در بیانیه مشترکی گفتند: این حملات لازم و متناسب، مشخصا ۱۸ هدف حوثی ها را در هشت منطقه در یمن آماج قرار دادند.

بخوانید:  رهبر انقلاب: مسائل گوناگون کشور مگر قابل رفراندوم است؟