یورو 2024 آلمان/ بازگشت پرتغال با تعویض‌های طلایی

در این بازی ابتدا «لوکاژ پرو وو» در دقیقه 62 برای جمهوری چک گلزنی کرد، اما گل به‌خودی «روبین هراناک» در دقیقه 69 کار را برای پرتغال به تساوی کشاند. این نتیجه تا دقیقه 2+90 پابرجا بود تا اینکه «فرانسیسکو کونسیسائو» موفق به گلزنی شد. نکته مهم اینکه کونسیسائو در دقیقه 90 به جای ویتینیا وارد میدان شده بود. پاس گل را هم «پدرو نتو داد» که همزمان با کونسیسائو و به جای «نونو مندز» وارد زمین شده بود.

قضاوت بازی پرتغال – جمهوری چک بر عهده «مارکو گویدا» از ایتالیا بود که به «رافائل لیائو» و کونسیسائو از پرتغال و «پاتریک شیک» از جمهوری چک کارت زرد نشان داد.

به گزارش برنا، روز پنجم رقابت‌های فوتبال یورو 2024 سه‌شنبه شب با برتری پرتغال برابر جمهوری چک خاتمه یافت. در این دیدار که از گروه F و در ورزشگاه لایپزیش برگزار شد، تیم تحت هدایت روبرتو مارتینس 2 بر یک پیروز شد.

پس از این گل پرتغالی‌ها فشار زیادی وارد کردند و به لطف اشتباهات دروازه‌بان و مدافعان حریف دو گل به ثمر رساندند تا به اولین برد خود در یورو 2024 دست پیدا کنند.منبع

این نتیجه در حالی رقم خورد که پرتغال در دقیقه 87 با ضربه سر «دیوگو ژوتا» به گل دوم رسید، اما این گل به کمک VAR به دلیل حضور رونالدو در آفساید، مردود اعلام شد.

پرتغال در نیمه اول با وجود در اختیار داشتن توپ و میدان، موقعیت‌هایش را از دست داد. در نیمه دوم کار کمی به تعادل کشیده شد و جمهوری چک به دروازه حریف نزدیک شد که حاصل آن گل اول بود.

بخوانید:  دومین خانه جودو البرز احداث می‌شود