یوسفی برای چهارسال سکاندار هیئت شمشیربازی استان شد

محسن وحدانی از کم توجه ای هیئت شمشیربازی خراسان جنوبی به عدم برگزاری دوره آموزشی داوری گلایه کرد و ادامه داد: برای دارابودن سالن اختصاصی باید با افزایش تعداد ورزشکاران این رشته ، مدیرکل ورزش و جوانان را در این خصوص قانع کنید تا علاوه بر استفاده از ظرفیت ورزش و جوانان از ظرفیت دیگر دستگاه های استان مانند آموزش و پرورش و سپاه هم برای این رشته استفاده شود.

دبیر فدراسیون شمشیربازی هم با بیان این که شمشیربازی ،رشته بسیار خاصی است که نیاز به تجهیزاتی دارد که همه آن وارداتی است ، گفت: قول برگزاری یک اردو در طبس را می دهم تا از این طریق زمینه فعال شدن شمشیربازی در این شهرستان هم فراهم شود.

 منبع

علی یوسفی افزود: تلاش خواهم کرد تا علاوه بر ارتقای جایگاه شمشیر بازی در کشور بتوانیم در رقابت های آسیا هم کسب مقام کنیم. مربیان و ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی هم در ادامه با تشکر از اقدامات یوسفی، نبود سالن و تجهیزات را از مهم ترین مشکلات موجود در این رشته اعلام کردند و خواستار حمایت بیشتر اداره کل ورزش و جوانان استان از این رشته ورزشی برای داشتن سالن اختصاصی شدند تا بتوانند تجهیزات خود را در سالن مورد نظر نصب کنند.

 وی افزود: برنامه ما برای سال جاری حفط ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی و حضور ورزشکاران آقا و خانم در همه مسابقات کشوری برای حفظ رنکینک است. وی تصریح کرد: با حضور شمشیربازان استان، اردیبهشت سال جاری اردوی تیم ملی در خراسان جنوبی برگزار شد و پی گیر برگزاری کلاس داوری در استان هستیم.

بخوانید:  توقیف ۶۶ دستگاه خودرو و موتور

 

 وی یاد آور شد در معصومیه و بلوار شهید ناصری بیرجند فضای های وجود دارد که با برنامه ریزی مناسب می توان از آنها برای تمرین ورزشکاران این رشته استفاده شود.

 

 یوسفی خاطر نشان کرد:کمک اداره کل ورزش و جوانان به این هیئت یک میلیارد و 240 میلیون ریال و فدراسیون 240 میلیون ریال بود و حامی مالی هم از اعزام ورزشکاران استان به مسابقات کشوری حمایت کرد.

 

 

 

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در اختصاص اعتبارات ، هیئت شمشیربازی یکی از هیئت های بود که بیشترین اعتبار را از اداره کل دریافت کرد.

 

 ربیعی با اشاره به این که امیدواریم شاهد فعالیت بیشتر ورزشکاران این رشته در آینده باشیم، افزود : کمک اداره کل به این هیئت حدود 150 درصد نسبت به گذشته افزایش یافته است که این موضوع نشانگر حمایت ما از این رشته است.

به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، مدیر کل ورزش و جوانان استان در این جلسه با بیان این که پذیرش این گونه مسئولیت ها دلی است، گفت: بیش از گذشته از این رشته ورزشی حمایت خواهیم کرد تا در آینده شاهد ارتقای جایگاه شمشیر بازی استان در کشور باشیم.

 

به گفته ربیعی در تابستان از نمازخانه های مدارس برای تمرین ورزشکاران این رشته می توان استفاده کرد. وی خاطرنشان کرد: یوسفی یکی از فعالان حرفه ای استان در رشته شمشیربازی است که این امر سبب شده به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شود. توجه به جانشین پروری به گفته وی در این رشته باید به جانشین پروری توجه بیشتری شود تا در سال های آینده شاهد حضور شمشیربازان جوان استان در المپیک باشیم.

بخوانید:  روند تیم ملی والیبال ایران رو به رشد است

 

 

 ربیعی خاطر نشان کرد: باید این رشته ورزشی در دیگر شهرستان های استان مانند طبس فعال شود تا از ظرفیت موجود در خطه کویری برای حمایت از این رشته به خوبی استفاده شود.

 

علی یوسفی که در دو سال گذشته سرپرستی هیئت شمشیر بازی استان را بر عهده داشته است ، گفت: در سال گدشته 17 ورزشکار آقا و 10 ورزشکار سازمان یافته خواهران داشتیم و علت کم بودن ورزشکاران این رشته نبود سالن استاندارد و وجود تنها یک پیست است. بزرگترین مشکل وی خاطر نشان کرد: بزرگترین مشکل ما نداشتن سالن برای تمرین است و امیدواریم امسال در اجرای طرح استعداد یابی شاهد حضور تعداد بیشتری در رشته شمشیربازی باشیم.

 وی با اشاره به این که هزینه های این هیئت بیشتر برای اعزام ها و تهیه تجهیزات است، افزود: به دلیل کمبود سخت افزاری در شهرستان ها تا کنون ورود نکرده ایم و با توجه به وجود مربی در سربیشه ، شمشیربازی را در این شهرستان فعال خواهیم کرد.

به گفته وی سال گذشته شاهد کسب مدال طلای انفرادی و تیمی و کسب مدال برنز نونهالان توسط شمشیربازان استان بودیم و سعیدی و سالاری دو نفر از شمشیربازان خراسان جنوبی هم به اردوی تیم ملی دعوت شدند و در رقابت های خارج از کشور هم به عنوان عضو تیم ملی حضور یافتند.