یکی از الگوهای ما در انضباط مالی امیرکبیر است

جلیلی ادامه داد: استان مرکزی خاستگاه بسیاری از مراجع و دانشمندان ما و بزرگانی مثل امیرکبیر بوده است و این برای ما موجب افتخار است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینجا جمع شده‌ایم چون امشب صحبت از انتخابی است که بیش از اینکه انتخاب یک فرد باشد انتخاب یک مسیر است. حرکت ارزشمند این استان این بود که وقتی شهید عزیز ما آقای رئیسی به اینجا آمد آن استقبال و حرکت‌ها و کارخانجات شما را دید قولی به شما داد. در کارخانه هپکو که حضور داشتم دیدم که چگونه کارگران و خانواده‌های هپکو در سوگ شهید رئیسی در این کارخانه حاضر شده بودند.

وی افزود: استان اراک استانی است که وقتی تاریخ را می‌خوانیم افتخار می‌کنیم به شخصیتی مثل امیرکبیر که از این استان است. یکی از الگوهای ما در انضباط مالی یکی از الگوهای ما امیرکبیر است و وقتی صحبت می‌کنیم از اینکه می‌شود دستاوردهای بزرگی به دست آورد شاهد مثال آن امیرکبیر است و امیرکبیر در کمتر از سه سال نشان داد که می‌توان موفقیت‌های بزرگ را رقم زد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شامگاه پنجشنبه در جمع هوادارانش در مصلی اراک، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر علیه السلام اظهار داشت: استان اراک برای مردم ما یک استان پرافتخار است و بزرگترین افتخار قرن و ملت و امت اسلامی این است که امام بزرگوار ما از این استان بود.

در حال تکمیل…منبع

وی افزود: امروز صحبت از یک انتخاب است و یکی از تلخ‌ترین خاطرات من روزی بود که عزیزانی از هپکو به تهران آمدند و در دفتر من آنچه در هپکو می‌گذشت را بیان کردند. می‌گفتند ما در کارخانه‌ای هستیم که در سال ۸۶ ۱۸۰۰ ماشین آلات سنگین راهسازی تولید می‌کردیم ولی اکنون تولید ما به صفر رسیده است و کارگران ما چند ماه از حقوق نمی‌گیرند. عوارض تلخ این اتفاق همچون طلاق‌هایی بود که شکل گرفته بود ولی خاطره شیرین این بود که یک ساعت پیش که در هپکو حضور داشتم همان عزیزی که چند سال پیش می‌خواست خودکشی کند را دیدم که امروز حال خوب خود را مدیون شهید رئیسی است.

بخوانید:  تاریخ برگزاری لیگ قهرمانان آسیا تغییر کرد