یک تست ساده خانگی برای تشخیص سلامت قلب

دکتر پتیرو اعتقاد دارد که این آزمایش را می‌توان روی همه مردم انجام داد. همه می‌توانند با بالا رفتن از 60 پله در مدت زمان مشخص سلامت قلبشان را ارزیابی کنند و اگر بیش از 1.5 دقیقه طول بکشد باید به پزشک متخصص مراجعه کنند تا درمان شوند.

منبع

بیمارانی که در کمتر از 45 ثانیه از پله‌ها بالا رفتند امتیاز 9 یا 10 را دریافت کردند و شرکت‌کنندگانی که 1.5 دقیقه یا بیشتر طول می‌کشید تا از پله‌ها بالا روند امتیاز کمتر از 8 را کسب کردند. (امتیاز 10 در MET نرخ پایین مرگ و میر و امتیاز زیر 8 نرخ بالای مرگ و میر را نشان می‌دهد.)

به گزارش برنا؛ اغلب وقتی می‌خواهیم از سلامت قلبمان مطمئن شویم به دنبال آزمایشات گران و پیچیده پزشکی هستیم. اما در تحقیقی که به تازگی انجام شده مشخص شد که راه ساده و ارزانی هم برای ارزیابی سلامت قلب وجود دارد.

|

یک تست ساده خانگی برای تشخیص سلامت قلب

اغلب وقتی می‌خواهیم از سلامت قلبمان مطمئن شویم به دنبال آزمایشات گران و پیچیده پزشکی هستیم. اما در تحقیقی که به تازگی انجام شده مشخص شد که راه ساده و ارزانی هم برای ارزیابی سلامت قلب وجود دارد.

بخوانید:  برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان

 دکتر عیسی پتیرو از دانشگاه اسپانیا می‌گوید که اگر بیشتر از یک دقیقه و نیم طول بکشد تا از چهار طبقه یا 60 پله بالا بروید آن وقت باید اوضاع سلامت قلبتان را بررسی کنید. در این تحقیق 165 بیمار مشکوک به بیماری عروق کرونر مورد سنجش قرار گرفتند. همه این بیماران هنگام ورزش درد قفسه سینه یا تنگی نفس داشتند. آن‌ها روی تردمیل می‌دویدند و بعد از 15 تا 20 دقیقه استراحت می‌کردند. سپس از شرکت‌کنندگان تحقیق خواسته می‌شد تا از پله‌ها بالا بروند. آن‌ها مجبور بودند از 60 پله بالا بروند. هیچ‌کدام از بیماران اجازه نداشتند در طول آزمایش بدوند یا مدتی متوقف شوند.