یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی استان مرکزی مصوب شد

استاندار مرکزی بیان کرد: این استان در حوزه گردشگری تاریخی و طبیعی، دارای ظرفیت های مناسبی است و کمبودهایی شدید در حوزه تفریح و نشاط در جای‌جای استان محسوس است.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان مرکزی گفت: امید است بتوانیم با مشارکت عمومی اقشار مختلف مردم به ویژه بخش خصوصی و تعاون در راستای توسعه بخش گردشگری و مرمت برخی آثار فرهنگی که می تواند منافع اقتصادی به همراه داشته باشد. گام های موثری برداریم.

وی تاکید کرد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ویژه در خصوص مدلهای جدید جذب سرمایه و مشارکت بخش غیردولتی ، گفت و گوهایی داشتیم و در دولت نیز تصمیمات مهمی اتخاذ شد و روندی در حال پیگیری است.

IMG_۲۰۲۲۱۲۰۲_۱۸۵۷۲۸

مخلص الائمه گفت: موزه در حال ساخت اراک،منطقه گردشگری گردو در اراک نیز بازدید شد و به طور تقریبی بخش عمده ای از مسائل مربوط به حوزه گردشگری استان مرور و تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در بازدید فشرده ۲ روزه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نخستین روز سفر در دولت سیزدهم به استان مرکزی زمان زیادی را به استان اختصاص دادند، گفت: در این سفر بازدیدهایی از شهرهای دلیجان، نراق، محلات، نیمور، خمین در روز گذشته و اراک و امامزاده سید احمد هزاوه در روز جاری انجام شد و در ادامه به شهرستان تفرش سفر خواهیم داشت.

مخلص الائمه گفت: مواردی در دیدار چهره به چهره با مردم گفت و گو شد، باید یک اقدام با شتابی در این حوزه توسط شهرداری ها و مجموعه حوزه گردشگری انجام شود.

بخوانید:  باشگاه قبل از ورود به فرابورس ساختار نداشت/ با کمک سجادی بخش مهمی از بدهی‌ها پرداخت شد

مخلص الائمه عنوان کرد: از دیروز تا کنون، میزبان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور هستیم و برنامه مفصل و فشرده‌ای را در راستای مرور ظرفیت‌ها و فرصت ها و بررسی مشکلات و چالش ها و مسائل حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی انجام شد.

IMG_۲۰۲۲۱۲۰۲_۱۸۵۷۴۲

 

به گزارش برنا از مرکزی، فرزاد مخلص الائمه روز جمعه در جریان سفر وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از امامزاده روستای هزاوه اراک در جمع خبرنگاران افزود: حجم اقدامات نیمه تمام و باقی مانده در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به اندازه ای است که چنانچه دولت سالیان سال در این بخش هزینه کند پاسخگو نیست.


آیا این خبر مفید بود؟

وی با اشاره به مسائل مربوط به حوزه میراث فرهنگی گفت: دستورات لازم برای حل مسائل مربوط به حوزه میراث فرهنگی و اوقاف صادر شد و از نزدیک در شرایط مربوط به اختلافات بین دستگاه های متعدد متولی گردشگری و میراث هستند قرار گرفتند و امیدواریم این سفر ظرفیت پربرکتی برای استان مرکزی باشد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

وی ادامه داد: امیدواریم برخی مسائلی که به گره های قدیمی تبدیل شده با استفاده از ظرفیت استانی برطرف شود، واقعیت این است که بسیاری از این مشکلات قدیمی و نیازمند تصمیماتی در سطح ملی است.