یک پیش‌بینی علمی ترسناک برای آینده

اگر جهان انتشار گازهای گلخانه‌ای را به اندازه‌ای کاهش دهد که افزایش گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کند، تعدادافراد آسیب‌دیده از گرمای خطرناک را به ۹۰ میلیون در هند، ۴۰ میلیون در نیجریه و پنج میلیون در اندونزی کاهش می‌دهد.


امارات و قطر از ثروتمندترین کشورهای جهان به‌شمار می‌روند؛ در حالی که بورکینافاسو و مالی از فقیرترین کشورهای جهان هستند.

محققان پیش‌بینی کردند که از هر سه نفر یک نفر تا سال ۲۰۸۰ در مناطق بسیار گرم و خشک جان خود را از دست خواهد داد.یک پیش‌بینی علمی ترسناک برای آینده

 

به گفته محققان موسسه سیستم‌های جهانی دانشگاه اکستر انگلستان، میانگین دمای جهانی در مسیر افزایش ۲.۷ درجه سانتیگرادی در ۲ دهه آخر قرن قرار دارد. آن‌ها مناطق بسیار داغ یا مناطقی را که خارج از فضای به اصطلاح انسانی قرار دارند را به‌ عنوان مناطقدارای میانگین دمای سالانه بالای ۲۹ درجه سانتیگراد تعریف کردند.

توانایی کشورها و شهروندان آن‌ها در تحمل گرمای شدید تا حد زیادی به ثروت آن‌ها بستگی دارد.


آیا این خبر مفید بود؟

این مطالعه نشان داد که توده‌های خشکی بورکینافاسو، مالی، قطر و امارات متحده عربی تقریبا به‌ طور کامل خارج از سکنه انسانیقرار خواهد گرفت.

منبع

دماهای بالاتر منجر به مرگ و میر بیشتر ناشی از گرما، کاهش بهره‌وری و در نتیجه کاهش عملکرد محصول، افزایش مهاجرت و گسترشبیماری‌های عفونی می‌شود.

محققان در مطالعه کمیت هزینه انسانی گرمایش جهانی اظهار کردند که انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط هر ۳.۵ شهروند براساس متوسط جهانی امروز (یا ۱.۲ شهروند ایالات‌ متحده) یک فرد در آینده را تا پایان قرن در معرض گرمای بی‌سابقه‌ای قرار می‌دهد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف