۱۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم سراسر هرمزگان در آزمون شبه کنکور شرکت کردند


۱۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم سراسر هرمزگان در آزمون شبه کنکور شرکت کردند

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در یک اقدام هماهنگ در راستایی اجرایی شدن مصوبات شورای آموزش و پرورش استان و برنامه‌های کیفیت بخشی آموزشی سراسر استان ۱۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم سراسر هرمزگان در آزمون شبه کنکور شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از برگزاری آزمون شبه کنکور برای ۱۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم به صورت هماهنگ و همزمان در تمامی مدارس شهری و روستایی متوسطه دوم سراسر استان خبر داد.

قویدل در بازدید از حوزه برگزاری این آزمون ها گفت: در راستای اجرای کیفیت بخشی برنامه های آموزشی دوره متوسطه دوم، بخشی از کارها به صورت فرایندی از تابستان گذشته آغاز که شامل برگزاری کلاس های کیفیت بخشی، آزمون شبه نهایی و آزمون شبه کنکور برای تمام دانش آموزان استان بود که امروز مرحله دوم آزمون شبه کنکور برای عموم دانش آموزان پایه دوازدهم استان در حال برگزاری است.

وی ادامه داد:  با توجه به تغییرات اساسی در روش برگزاری کنکور و تاثیر ۴۰ درصدی نتایج امتحانات نهایی در کنکور و برگزاری آزمون از دروس تخصصی، این آزمون در دو دوره متوالی پیش‌بینی شده است که کلیه دانش آموزان پایه دوازدهم در سراسر استان امروز ، در این آزمون هماهنگ شرکت خواهند کرد با توجه به تغییرات به وجود آمده در کنکور که اهمیت دروس اصلی و تخصصی در آن مشهود می باشد این آزمون بر همین اساس طراحی شده و نتیجه پس از بررسی و اعلام،به اطلاع دانش آموزان خواهد رسید.  

قویدل خاطرنشان‌کرد: آموزش و پرورش  رصد و پایش این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و قراراست برابر بررسی و احصاء مشکلات  دانش آموزان در دروس لازم به اقدامات مداخله‌ای در این زمینه بپردازد و با برگزاری کلاس و دوره های لازم در جهت افزایش یادگیری دانش آموزان تلاش نماید تا به حصول نتیجه لازم دست یابند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع