۱۲۲ هزار تن محصولات کشاورزی در چهار ماهه اول سال ۱۴۰۱ از مرز مهران به عراق صادر شد

مدیرکل گمرک استان ایلام از صادرات ۴۹۲ میلیون و ۶۰۶ هزار دلار انواع کالا در بازه زمانی یاده شده( ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه) از طریق مرز بین المللی مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است، بیان کرد: این میزان صادرات به نسبت دوره مشابه پارسال از نظر ارزش دلاری ۶۹ درصد رشد داشته است.

غلامی تاکید کرد: در حال حاضر تردد کامیون های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام استمنبع

وی با اشاره به میزان محصولات کشاورزی در سال گذشته از مرز مهران افزود: سال گذشته بیش از ۲۴۸ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۷۴ میلیون دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام یادآور شد: در این مدت تعداد بیش از ۴۶ هزار کامیون وارد مرز مهران شده است که رشد ۶۵ درصدی را نشان می دهد. 

غلامی تاکید کرد: در این مدت (ابتدای سال تا پایان تیرماه) یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۱۰۹ تن کالا از مرز مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است که از لحاظ وزن ۸۶ درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۶۹ درصد رشد را نشان می دهد.

وی یادآور شد: عمده کالاهای صادراتی شامل محصولات فلزی، پلاستیکی ، میلگرد، محصولات کشاورزی ، کابل برق، چینی آلات و کارتن خالی بوده است.

بخوانید:  پرسپولیسی ها گل محمدی را سورپرایز کردند+ سند