۲محکوم به قصاص در زندان کهنوج از اعدام رهایی یافتند۲محکوم به قصاص در زندان کهنوج از اعدام رهایی یافتند

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: خوشبختانه طی چند ماه گذشته با استفاده از ظرفیت روحانیون، سران طوایف، متنفذین، ریش‌سفیدان، صلح‌یاران شوراهای حل اختلاف و رضایت اولیای دم، ۲محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان به همراه جمعی از معاونین دادگستری، مدیرکل زندان‌های استان از زندان شهرستان کهنوج بازدید و در دیدار چهره به چهره با مددجویان این زندان از نزدیک به مشکلات قضایی آنان رسیدگی نمودند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در حاشیه بازدید از زندان کهنوج گفت: طی هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ورودی به زندان کهنوج ۱۳درصد کاهش یافته است.

حجت الاسلام‌والمسلمین ابراهیم حمیدی اظهار داشت: خوشبختانه طی چند ماه گذشته با استفاده از ظرفیت روحانیون، سران طوایف، متنفذین، ریش سفیدان، صلح‌یاران شوراهای حل اختلاف و رضایت اولیای دم، ۲محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافته‌اند.

این مقام ارشد قضایی در استان کرمان اعلام کرد: ۵۰درصد زندانیان شهرستان کهنوج را جرائم مواد مخدر تشکیل می‌دهند و جرم سرقت با ۲۱درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

وی بر ضرورت استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس تاکید و عنوان کرد: وضعیت زندان‌های استان مطلوب ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه زندان جای مجرمین حرفه‌ای و خطرناک که امنیت اجتماعی، روحی و روانی مردم را بر هم می‌زنند، است، گفت: در جرائم سبک حتی‌المقدور از ورود افراد به زندان باید جلوگیری شود.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع