۲۴ هزار مدرسه در کشور کمتر از ۱۰ دانش آموز دارد

انتهای پیام/منبع

وی ادامه داد: تراکم استاندارد دانش آموزی در مدارس کشور ۲۶ نفر است و در برخی مدارس بالای ۳۵ نفر تراکم داریم. در تلاش هستیم حتی یک مدرسه چنین نباشد.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به خیرین اذعان کرد: خیرین به سمت ساخت هنرستان با هدف ریشه کنی معضل بیکاری و آسیب های اجتماعی بروند، چرا که بذر اقتصاد در مدارس با پرورش نیروی کار کاشته می شود.

صحرایی یادآور شد: سرانه آموزشی پس از پیروزی انقلاب افزایش یافته و اکنون پنج متر و ۲۲ سانتی مترمربع است که نقطه مطلوب برای این مهم هشت متر مربع است که تلاش های وافری در این زمینه در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری برنا، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مدرسه خیری، مشارکتی زنده یاد فاطمه دمیرچی و زنده یاد حاج جعفر دمیرچی و زنده یاد نیکنام در کرج با بیان اینکه این ۳ مدرسه با مشارکت ویژه خیرین محترم مدرسه ساز و اعتبارات نوسازی مدارس استان به بهره برداری رسید، اظهار کرد: اکنون ۲۴ هزار مدرسه داریم که در آنها کمتر از 10 نفر دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.

گفتنی است؛ در سفر وزیر آموزش و پرورش به استان البرز ، ۳ پروژه آموزشی و پرورشی با ۳۰ کلاس درس مورد بهره برداری قرار گرفت. همچنین هنرستان ۱۵ کلاسه شهرستان طالقان روز یکشنبه ۲۸ آبان افتتاح خواهد شد.