۲۷۱ میلیارد تومان؛ رهاورد سفرهای استانی دولت برای ورزش بوشهر

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر افزود: به زودی کارگروه تخصصی ورزشی برای تحلیل واقعی ظرفیت ورزشکاران و زیرساخت فضاهای ورزشی در شهرستان‌ها راه اندازی می شود.

ثبت ۴۷ تشکل مردم نهاد در بخش جوانان

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر با اشاره به برگزاری ۱۰ برنامه ازدواج آسان در شهرستان‌های استان در دهه امامت و ولایت افزود: امسال تحول مهمی در توسعه برنامه‌های ازدواج آسان در استان بوشهر ایجاد شده و ادامه دارد.


آیا این خبر مفید بود؟

وی با بیان اینکه ۱۰ هیات ورزشی در استان با سرپرستی مدیریت می‌شود، اظهار کرد: برای ساماندهی این هیات‌های ورزشی به‌زودی مجتمع انتخابات این هیات‌ها برای تعیین رئیس آن تشکیل می‌شود.

وی افزود: با توجه به اعتبارات و گام‌های اساسی برداشته شده امروز سرانه ورزشی استان بوشهر به یک متر و ۲۳ سانتی‌متر مربع افزایش یافته که از سرانه یک متر میانگین کشوری بیشتر است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر تصریح کرد: هرچند سرانه ورزشی این استان از سرانه کشور بیشتر است اما همچنان باید در بخش زیرساخت‌های گام‌های اصولی‌تر و مهم‌تری برداشته شود.

اجرای پروژه‌های ورزشی براساس نیازسنجی‌ها

به گفته جمالی با توجه به پیش بینی نشدن بخش سرایداری، نگهداری اماکن ورزشی امروز از مهمترین چالش‌های پیش روی ورزش استان بوشهر به شمار می‌رود که همین امر موجب شده بسیاری از تجهیزات استان که بیشتر سرمایشی و بخشی از آنها در بیرون از فضای ورزشی وجود دارد به سرقت برود.

بخوانید:  معرفی نفرات برتر روز اول رقابت های قهرمانی کشور رده های پایه دختران

جمالی با اشاره به ساماندهی ورزشکاران حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ورزشکاران در عرصه قهرمانی ماهانه چهار میلیون تومان دریافت می‌کنند که به‌زودی این رقم به هفت میلیون تومان افزایش می‌یابد.

وی توسعه خانه ورزش روستایی را یکی از محورهای مهم استان بوشهر برشمرد و افزود: تاکنون ۲۱۰ خانه ورزش روستایی در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به ثبت ۴۷ تشکل مردمی در حوزه ورزش و جوانان استان بوشهر اضافه کرد: از این تعداد تشکل مردمی در حوزه جوانان ۱۷ تشکل آن فعال وچهار مورد آن دارای شناسنامه مالی هستند.

جمالی تاکید کرد: با توجه به حجم پروژه‌های نیمه تمام از این پس با هدف جلوگیری از هدررفت هزینه‌ها، اصلاح نوع نگاه و نگرش پروژه‌های عمرانی ورزشی در استان براساس نیازسنجی و آمایش سرزمینی به صورت تخصصی تعریف و طراحی می‌شود.

 

جمالی از افزایش ۲۰ درصد ازدواج جوانان در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و بیان کرد: امسال در ازدواج جوانان رشد قابل توجهی رقم می‌خورد.

 

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: تاکنون ۱۲ میلیارد تومان از این مبلغ جذب شده و انتظار می‌رود تا پایان سال مالی مابقی این اعتبار نیز جذب شود و به این صورت این پروژه‌ها سامان یابد.

جمالی یادآور شد: در بخش ایجاد تشکل‌های مردم نهاد جوانان استان بوشهر رتبه ۲۷ کشور را دارد که تقویت این تشکل‌ها از برنامه‌ها و اولویت‌های این اداره کل است.

وی تعریف طرحی مناسب برای نگهداری از تجهیزات سالن‌های ورزشی را از دیگر برنامه‌های این اداره کل عنوان کرد.

بخوانید:  شروع دور دوم اجراهای «امشب به صرف بورش و خون» از ۳۱ خرداد

وی افزود: در زمان حاضر ۴۴ پروژه ورزشی نیمه تمام در استان بوشهر وجود دارد که برای تکمیل آنها بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار استانی، ملی و نفت دارد که باید تا پایان سال مالی جذب شود.

به گزارش برنا؛ یاسر جمالی روز دوشنبه اظهار کرد: از این میزان اعتبار ۷۰ میلیارد تومان سهم سفر دور نخست بوده که تاکنون ۵۰ میلیارد تومان آن محقق و ۲۰۱ میلیارد تومان نیز مربوط به سفر دوم هیات دولت به استان بوشهر است.

جمالی با اشاره به فعالیت ۴۶ هیات ورزشی در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۲۸۶ فضای ورزشی در استان وجود دارد که در کنار ۵۰۰ فضای ورزشی سایر دستگاه‌های اجرایی بخش زیادی از نیاز ورزشکاران برطرف می‌شود.