۲۸ زندانی جرایم غیرعمد ساوه در انتظار رهایی از بند

رییس دادگستری ساوه  اضافه کرد : ۱۴۰ مددجو نیز با توجه به اینکه دوران پایانی مدت حبس خود را سپری می‌کنند با همکاری واحدهای صنعتی، برخی سرمایه گذاران و انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان به صورت رای باز تحت نظارت دستگاه قضایی بیرون از زندان فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲۸ زندانی دیگر که به علت جرایم مالی غیر عمد از جمله دیه، چک، سفته، مهریه و نفقه در حال تحمل دوران حبس هستند برای بازگشت به آغوش خانواده خود به حمایت خیران نیاز دارند.

وی خاطرنشان کرد:  این مددجویان که پس از آزادی و تحمل دوران حبس این تسهیلات را دریافت کرده‌اند هم اکنون با اخذ مجوز از واحدهای صنفی در شغل‌های مختلف از جمله کارواش، تولید صنایع دستی و مشاغل خدمات عمومی در حال فعالیت هستند.

رییس دادگستری ساوه با اشاره به اینکه بازپروری و اصلاح مجرمین یکی از ماموریت‌های مهم این نهاد بر اساس سند تحول و تعالی قضایی است گفت: به همین منظور در زندان این شهرستان با حمایت‌های صورت گرفته طی یکسال گذشته به ۲۵ نفر از مددجویان حدود ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

محمودرضا سازنده افزود: هر گونه تصمیم قضائی که در جریان این بازدیدها گرفته می شود، منوط به بررسی دقیق شرایط زندانی و لزوم برخورداری وی از تخفیف مجازات بوده و رویکرد دستگاه قضا حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری است.

دادستان عمومی و انقلاب ساوه نیز گفت: بازدید قضات دادگاه‌ها و دادسراها از زندان در قالب آئین نامه شورای طبقه بندی به صورت مستمر انجام و شرایط بررسی زندانیان تحت قرار از نزدیک بررسی و تصمیمات قضائی اخذ می‌شود.

بخوانید:  ‌رهاسازی پساب های شهری و صنعتی در کانالهای آبیاری اراضی کشاورزی غیر قانونی است

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

 


آیا این خبر مفید بود؟

شریفی گفت: علاوه بر آن مددجویانی که در حال سپری کردن دوران حبس هستند در دو دسته شامل زندانیان محبوس و مددجویان رای باز در شغل‌های مختلف مشغول بکار هستند.

وی ادامه داد : پیگیری مسائل و مشکلات مددجویان و اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان از اهداف حضور قضات در زندان است.

وی افزود: برای این منظور ۵۰۰ نفر از مددجویان در کارگاه‌های فعال داخل زندان در رشته‌های مختلف از جمله خیاطی، تولید فرش دستباف، مونتاژ قطعات الکترونیکی، پس از دریافت آموزش‌های لازم از سوی کارشناسان فنی و حرفه‌ای و اخذ مدارک پایان دوره مشغول بکار شده‌اند.

به گزارش برنا از مرکزی ، ابوالحسن شریفی در جریان بازدید مسئولان و جمعی از قضات دستگاه قضائی ساوه از زندان این شهر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این زندانیان با پرداخت حدود ۱۴۰ میلیارد ریال جریمه از محل کمک‌های خیران، حمایت‌های ستاد دیه استان مرکزی و آورده مددجویان از بند رها شده‌اند.