۲ آرایشگاه زنانه متخلف پلمب شد

وی ادامه داد: با تلاش پلیس نظارت بر اماکن عمومی، تعدادی از این مراکز متخلف پلمب شده‌اند و به تعدادی دیگر نیز تذکرات لازم داده شده است که درصورت عدم رعایت نکات مدنظر، بزودی دستور پلمب آنان نیز صادر می‌گردد و متصدیان متخلف این آرایشگاه‌ها به عنوان متهم احضار و فرآیند رسیدگی ادامه خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

سلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد سایر دستگاه‌ها نگاهی عمیق‌تر به  این موضوع داشته باشند، خاطرنشان ساخت: دادستانی شهرستان به عنوان مدعی‌العموم  به این موضوع ورود جدی کرده است.

وی گفت: ‌مداخلات درمانی غیر مجاز آرایشگران زنانه در اموری غیر از آرایش از جمله تاتو، هیدرودرمی، لیزر پوست،‌ تزریق بوتاکس و غیره از مواردی است که طبق قانون جرم و مصداق مداخله غیر مجاز در امور پزشکی محسوب می‌شود.

 این مقام قضایی اظهار داشت: در این رابطه سالن‌های آرایش در صدر تخلفات قرار دارند و با توجه به بازتاب فعالیت آرایشگاه‌های زنانه در فضای مجازی که توجه بسیاری را نیز به خود جلب کرده و متأسفانه اقدام به انتشار تصاویر و فیلم‌های مبتذل و بعضاً انتشار بدون اذن تصویر شخصی مشتریان می‌کنند.

دادستان جیرفت ضمن تشکر از فرماندار شهرستان که نظارت بر بازار و صنوف را در دستور کار دارند،گفت: وضع آشفته‌ فعلی، در بعضی از صنوف بازار را ناشی از غفلت دستگاه‌های اجرایی و اتحادیه‌ها می‌باشد.

دادستان شهرستان با اشاره به اینکه خیلی از قانون شکنان در خفا مبادرت به تخلف می‌نمایند که از چشم پلیس و دستگاه قضائی مخفی می‌ماند، گفت: مردم می توانند این تخلفات را از طریق ثبت نام در  سامانه سجام به ما گزارش دهند

بخوانید:  وزیر ورزش: استقلال و پرسپولیس هنوز از آسیا حذف نشده‌اند

دادستان جیرفت گفت: خطوط قرمزی که امروز برخی آرایشگران زن در فضای مجازی ترسیم می‌کنند، نه از نظر قانون و نه از نظر عرفی و شرعی، قابل توجیه نیست و همین موضوع سبب شده تا با واکنش‌های متعددی از سوی مردم  مواجه شوند.

 سلامی ادامه داد: اگر دستگاه‌های مسئول، به وظایفشان عمل می‌کردند، این‌همه نابسامانی که نتایج سوء آن به مردم بر می‌گردد، مشاهده نمی‌شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسین سلامی در حاشیه بازدید از تعدادی از مراکز زیبایی و بهداشت پوست سطح شهر جیرفت، اظهار داشت: با گذر اندکی در فضای مجازی متأسفانه شاهد اقدامات غیرمتعارف، هنجارشکنانه و مجرمانه از سوی برخی صنوف هستیم.

انتهای پیام

سلامی به شباهت صنوف آرایشی و آموزشی و اشتباه برداشت کاربران فضای مجازی در عدم شناخت آنان اشاره و تصریح کرد: نکته ظریف و پنهانی که در این تخلفات مغفول مانده است، شباهت فعالیت برخی از افراد فعال در صنف آرایشگاه‌های زنانه با آموزشگاه‌های مراقبت و زیبایی است که تشخیص آن برای یک کاربر فضای مجازی دشوار است.

وی از پلمب صنوف متخلفی که در فضای مجازی فعالیت غیر مجاز و خلاف قوانین و مقررات دارند خبر داد و عنوان کرد: تاکنون تعدادی از آرایشگاه‌های زنانه متخلف شناسایی و در قالب یک پرونده جامع با لحاظ اولویت، دستورات قضائی جهت توقف فعالیت این مراکز صادر شده است.

وی افزود: در واقع هر کدام از این فعالیت‌ها نهاد و متولی خاص خود را دارد و ضمن اینکه اساساً نحوه تبلیغ هر دو گروه بر خلاف قانون و ضوابط است.

دادستان عمومی و انقلاب شهر ستان جیرفت در پایان بیان کرد: به منظور حفظ حقوق شهروندی و حقوق عامه در حوزه بهداشت عمومی، بازدیدهای این کارگروه به طور مستمر ادامه خواهد داشت و با متخلفان عرصه بهداشت عمومی به شدت برخورد می شود.

بخوانید:  مربیان خارجی موفق کار کرده‌اند/ بازیکنان استقلال به سمت تکامل پیش می‌روند
نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع