۳۰۰۰ کیلومتر باند از راه‌های ارتباطی استان مرکزی برف‎روبی شد

برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌ها، سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در خدمت کاربران جاده‌ای استمنبع

به گزارش برنا از مرکزی ، مهرداد جهانی با اشاره به آغاز بارش برف از عصر روز گذشته در برخی شهرستان‌های استان، گفت :  طبق پیش بینی‌ها سامانه بارشی برف از سمت جنوب استان وارد شد که براثر آن در برخی محورها به ویژه مناطق سردسیر و گردنه‌ها شاهد بارش برف بودیم.

وی یادآور شد: از روز گذشته تاکنون حدود ۷۰ درصد از توان عملیاتی و لجستیکی به کار گرفته شد و هم اکنون تردد روان در محورهای استان برقرار است.

جهانی با بیان اینکه با تلاش و اقداماتی که راهداران در شبانه روز گذشته انجام دادند هیچکدام از محورهای استان مسدود نشد، اضافه کرد: در طرح راهداری زمستانی در سال جاری ۵۰۰ نفر نیروی راهدار، راننده و پشتیبان در نظر گرفته شده که با استفاده از ۳۰۳ دستگاه انواع ماشین آلات وظیفه برف روبی محورهای مواصلاتی استان را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه با تلاش راهداران بیش از ۳ هزار کیلومتر باند راه از محورهای سراسر استان برف روبی شد، افزود: عصر روز گذشته در جاده‌های شهرستان‌های خمین، اراک، شازند، تفرش، آشتیان، خنداب، کمیجان و غرب ساوه شاهد بارش برف و در دیگر نقاط استان شاهد بارش باران بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی ادامه داد: علاوه بر برف روبی راه‌های استان، بیش از یک هزار تن مخلوط شن و نمک به منظور باز نگه داشتن راه‌ها و تردد ایمن در محورهای مواصلاتی با استفاده از نیروهای راهدار و ماشین آلات پخش شده است.

بخوانید:  دانشمندان راهی ساده برای از بین بردن اثر ماده‌ای خطرناک کشف کردند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: ۳۵ راهدارخانه در استان به منظور استقرار اکیپ‌های راهداری فعال و آماده باش هستند؛ در صورت ادامه بارش برف و وقوع وضعیت اضطرار، این راهدارخانه‌ها پذیرای کاربران جاده‌ای و اسکان آنها خواهند بود.