۳۰ میلیون دلار طرح مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمان داشته‌ایم/سال قبل ۱۲۱۷ میلیارد تومان مصوبه تسهیلات تبصره ۱۸ در استان داشتیم

سلطانی نژاد در ادامه با اشاره به صیانت از بانک ها و اینکه امانت مردم باید حفظ شود، تصریح کرد: بانک های خصوصی در استان کرمان نسبتی از منابع را که باید در جهت تسهیلات مصرف کنند، انجام نشده و کمتر از حداقل هایی است که در سیستم بانکی باید رعایت شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در پایان درباره انتقال منابع شرکت های بزرگ معدنی به استان کرمان گفت: اخیرا شرکت مس ۱۵۰۰ میلیارد تومان تزریق منابع به استان برای پرداخت تسهیلات به پسته کاران خسارت دیده از سرمازدگی داشته و تسهیلات دارد پرداخت می شود.

سلطانی نژاد بیان کرد: در استان کرمان بیش از ۱۳ هزار ملک متعلق به دستگاه های اجرایی شناسایی شده که اختیار تشخیص مازاد بودن ملک به خود دستگاه گذاشته شده و پیگیری‌ها با ما به عنوان مدیریت اموال است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در ادامه سخنانش با اشاره به عملکرد این اداره کل در سال جاری اظهار کرد: درگاه ملی مجوزها برای سهولت ثبت مجوز کسب و کارها و جلوگیری از گرفتاری در بروکراسی اداری، امضاهای طلایی و متاسفانه برخی راهنمایی‌های غلط، فعال شده و این بستر فراهم شده تا هر کس در هر شغلی برای کسب مجوز از آن استفاده کند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با بنای اعتقادی و ایمانی که داشت، مردمی ترین انقلاب بود و همچنان در این بستر حرکت می کنیم، افزود: انقلاب ما با خون هزاران شهید تنومند شده و با صلابت تر از گذشته به حرکت خود ادامه می دهد.

انتهای پیام

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره وضعیت اقتصادی اظهار کرد: محیط کسب و کار استان مناسب نیست و بخشی مربوط به قوانین کلی کشور است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در ادامه درباره مولدسازی دارایی های دولت بیان کرد: مولدسازی، مصوبه شورای عالی هماهنگی امور اقتصادی است و آیین نامه اجرایی، فرآیند مولدسازی املاک و اموال مازاد دستگاه های اجرایی را در جهت رسیدن به اهداف کشور تسهیل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ صادق سلطانی‌نژاد در نشست خبری با گرامیداشت فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران بود و ظهور و بروز ارزش های انقلابی و اسلامی به رهبری امام راحل اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴۵ مجوز فروش اموال مازاد در استان کرمان داریم ضمن اینکه کل منابعی که از محل فروش املاک تاکنون عاید شده، به همان دستگاه برگشت داده شده است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

وی گفت: این درگاه تاکنون وجود نداشت و یک سال است که دولت و مجلس دنبال هستند مقاومت دستگاه‌های اجرایی را شکسته و آن‌ها را متقاعد کنند کسب و کارها را در درگاه ملی مجوزها بارگذاری کنند.

سلطانی نژاد افزود: در حال حاضر ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند و جای امیدواری است که بهبود فضای کسب و کار کشور را که مورد گلایه بسیاری از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است، داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رقم دقیق مصارف بانک های خصوصی استان تا پایان آبان ماه را داریم، افزود: قرار است عدد را تا پایان بهمن ماه به وزیر اقتصادی اعلام کنیم تا وزیر تذکر بدهد.

سلطانی نژاد بیان کرد: ضابطه مند کردن پرداخت تسهیلات بانک‌ها به بخش غیردولتی شامل تسهیلات اشتغال و تبصره ۱۸ است که سال قبل ۱۲۱۷ میلیارد تومان مصوبه تسهیلات تبصره ۱۸ در استان داشتیم و تاکنون ۱۱۵۸ میلیارد تومان پرداخت شده، ضمن اینکه امسال تاکنون اعتبار ابلاغی از این محل به استان نداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: همه استعلام‌های بین دستگاهی در گام های بعدی در این سامانه انجام می شود و پیگیری و دریافت پاسخ هر استعلام با دستگاه صادرکننده مجوز است و باید به شکلی عمل شود که صدور مجوزها تسهیل و نظارت پسینی نیز بعد از صدور مجوز دنبال شود تا کار به بهترین شکل به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: هر دستگاه اجرایی که مقررات مخلّ تولید و سرمایه گذاری را احصاء و به ما اعلام کند، می توانیم پیگیری رفع آن مقررات و تسهیل قوانین را در هیئت مقررات زدائی در وزارت اقتصاد داشته باشیم و رهبر معظم انقلاب روز گذشته در دیدار با جمعی از تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور نیز بر مقررات زدائی و علاج راه دراز و پرپیچ و خم فرآیندهای اداری تاکید کردند.

وی در ادامه گفت: درآمدهای استان کرمان در سال جاری افزایش قابل ملاحظه ای نسبت به سال قبل داشته و در بخش مالیاتی که مصوب بودجه سال جاری، ۲۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود که در ۱۰ ماهه، ۱۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وصولی داشته ایم. همچنین در درآمدهای غیرمالیاتی نیز که ۱۶۰۰ میلیارد تومان مصوب بوده، ۶۵۶ میلیارد تحقق پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: فرصت های سرمایه گذاری مهم استان را به زبان های مختلف ترجمه  و ۲۰ فرصت مطالعه شده و به روز را در سایت سازمان سرمایه‌گذاری بارگذاری کردیم و تاکنون چهار طرح از همین طریق در استان آغاز شده است.

سلطانی نژاد بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی هر روز با تحریم، تهدید، فتنه و گزینه های روی میز و … تلاش دارند مسیر انقلاب را متوقف کنند لذا همه ما وظیفه داریم در راه اهداف و آرمان ها تلاش و همت داشته تا به تعبیر مقام معظم رهبری به قله برسیم.


آیا این خبر مفید بود؟

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال ۳۰ میلیون دلار طرح مصوب سرمایه گذاری خارجی در استان کرمان داشته ایم و ۱۹ میلیون دلار در پروژه های تولید کامپاند، احداث نیروگاه‌های خورشیدی، احداث ۲۰۰ هکتار باغ مکانیزه گردو و … جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری بهتر از اموال و املاک دولت از اهداف مولدسازی است، اظهار کرد: مشارکت با بخش غیردولتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تهاتر دارایی های مازاد به منظور ارزش افزایی یا در ازای طلب قطعی پیمانکاران به منظور پیشبرد طرح های نیمه تمام از زمینه های مورد استفاده عواید حاصل از مولدسازی است.