۳۱۷ بیمار در استان قزوین در صف انتظار دریافت عضو اهدایی هستند

وی بیان کرد: در استان قزوین در حال حاضر ۳۱۷ بیمار در صف انتظار برای دریافت عضو اهدایی هستند و با کمکخیرین و ایثارگران امیدواریم زمان نوبتها کاهش یابد.

محمد حسن ارداقیان در این مراسم اظهارداشت: انجمن اهدای عضو ایرانیان از سال ۹۸ در قزوین فعال شده و تا سال ۱۴۰۰ در تعداد رضایت گیری شاخص بودیم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟


مسئول انجمن اهدای عضوی ایرانیان شعبه قزوین گفت: در سال ۱۴۰۰ در تعداد اهدای عضو منجر به پیوند رتبه ۲۵ در میان ۶۳ دانشگاه بودیم که این وضعیت روند نزولی داشته و در سال گذشته این جایگاه به رده ۴۱ سقوط کرد.

مسئول انجمن اهدای عضوی ایرانیان شعبه قزوین گفت: در استان قزوین در حال حاضر ۳۱۷ بیمار در صف انتظار برای دریافت عضو اهدایی هستند

وی اضافه کرد: از همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی تشکر می کنیم که حمایت های خوبی کردند تا کارها پیش برود و اعضای شورای اسلامی و شهردار محترم کنار ما بودند و تلاش کردیم زیرساختها را تامین کنیم و صدا و سیما در فرهنگ سازی کمک موثری کرد.

ارداقیان تصریح کرد:  در افراد نوبتی تعداد ۱۹ نفر برای دریافت قلب، ریه ۱۰ نفر، کبد ۱۰ نفر، کلیه ۲۴۱ نفر، لوزالمعده ۲۱۸ ، روده یک نفر و پانکراس ۱۸ نفر درفهرست دریافت عضو هستند.

در ادامه از 36 خانواده اهدا کننده عضو تجلیل شد و از سوی مدیران دعوت شده به مراسم هزینه اعزام این خانواده ها به مشهد مقدس تقبل شد.

منبع۳۱۷ بیمار در استان قزوین در صف انتظار دریافت عضو اهدایی هستند

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف