۳۸ روز همت برای اجرای طرحی که ۱۶ سال در یزد خاک خورد!


۳۸ روز همت برای اجرای طرحی که ۱۶ سال در یزد خاک خورد!

به گفته وی رفع تنگناهای عملیات سوخت رسانی و انتقال فرآورده های نفتی به شمال شرق کشور و افزایش توان انتقال فرآورده های نفتی ، کاهش خطرات ایمنی و امنیتی در حوادث ناشی از حمل و نقل جاده ای ، کاهش هزینه حمل در صورت بکارگیری ۵۰ دستگاه مخزن دار در روز به میزان سه هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال در سال از دیگر دستاوردهای طرح یاد شده است.

عبدالرضا انتظاری افزود: سرانجام پس از برگزاری جلسات و بازدید مسوولان کشوری، تصمیم به ساخت این تاسیسات در استان شد که با بهره گیری از ظرفیت های و توانمندی های نیروهای داخلی ظرف ۳۸ روز مورد بهره برداری قرار گرفت در حالیکه براورده های اولیه برای تکمیل آن ۶ ماه تعیین شده بود.

 

وی اضافه کرد: افزایش ضریب ایمنی و بالابردن امنیت سوخت رسانی و انتقال فرآورده به مرکز کشور و بکارگیری نفتکش های آزاد شده از مسیر بندرعباس به یزد در سایر مسیرهای حمل از دیگر دستاوردهای این طرح است.

انتظاری خاطرنشان کرد: این طرح به منظور رفع مشکلات عملیاتی، سوخت رسانی، تسهیل و تسریع ارسال فرآورده ها به شمال و شمال شرق کشور از مبادی تامین جنوبی ، کاهش هزینه و مخاطرات حمل فرآورده خامی نفتی و به صرفه بودن در مقایسه با حمل و نقل جاده ای احداث شده است.

وی ادامه داد: عملیات طرح یاد شده در ۹ آبان ماه آغاز و در ۱۷ آذر ماه با هزینه ۸۰ میلیارد ریال به اتمام رسید و این طرح برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران افزود.

بخوانید:  بازیهای 2024 ناشنوایان به میزبانی کیش یک یادگار خوب خواهد بود/ مشکل اشتغال ورزشکاران ناشنوای فوتسال پیگیری می‌شود

با انجام پروژه مذکور، از این پس سوخت لکوموتیوها در دپوهای پنج گانه راه آهن یزد از طریق ریلی تامین می شود و این در حالیست که تاکنون از طریق حمل و نقل جاده ای و با قرارداد سالیانه بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال تامین می شد.


|