۴۲۵ اثر به جشنواره ملی داستان کوتاه «بلقیس» در خراسان شمالی رسید


وی، برپایی کارگاه های آموزشی داستان نویسی در شهرستان های استان در نخستین روزهای پس از انتشار فراخوان و همچنین کارگاه آموزشی با حضور داوران مرحله نهایی و بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری اسفراین در روز برگزاری مراسم پایانی را از دیگر برنامه های جنبی این رویداد فرهنگی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: از تعداد آثار رسیده ۲۵۰ با موضوع ایثار و شهادت، عفاف و حجاب ، سبک زندگی ایرانی، اسلامی و شعار سال و ۱۷۵ اثر با موضوع آزاد می باشد.

صادقی عنوان کرد: شناسایی و پرورش نویسندگان و جوانان متعهد هنرمند، تولید آثار ارزشمند ادبی در حوزه داستان کوتاه، گسترش و ارتقای فرهنگ مطالعه، معرفی آداب و رسوم مردم خراسان شمالی و آشنایی با جغرافیای این استان، تبادل نظر بین نویسندگان مطرح کشور و بومی استان و دانش افزایی نویسندگان بومی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

صادقی با بیان اینکه آثار رسیده در دو مرحله مورد ارزیابی قرار می گیرند، افزود: در مجموع ۲۰۹ نویسنده به دبیرخانه جشنواره اثر ارسال کرده اند  که حدود ۳۲۳ اثر متعلق به نویسندگانی از ۲۱ استان کشور، ۸۵ داستان کوتاه سهم داستان نویسان خراسان شمالی است و ۱۷ اثر هم در بخش نوقلم دریافت شده است.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف