۶۰ درصد پسته سال گذشته در انبار‌ها باقی مانده است


رئیس دفتر اتاق بازرگانی رفسنجان: ۶۰ درصد پسته سال گذشته در انبار‌ها باقی مانده است

رئیس دفتر اتاق بازرگانی رفسنجان با اشاره به اینکه مشکلات صادرات پسته هنوز وجود دارند، گفت: ۶۰ درصد پسته کشاورزان فروش نرفته و در انبارها نگهداری می‌شود و اگر نتوانیم این ۶۰ درصد را به فروش برسانیم عملا بازار پسته را از دست خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مجید حجت در جلسه هماهنگی جشنواره پسته با اشاره به برپایی این جشن در نیمه دوم شهریورماه افزود: درصدد هستیم تا امسال جشنی متفاوت و بزرگ درخور نام رفسنجان برگزار و در کنار این جشنواره بتوانیم مشکلات کشاورزان را برطرف کنیم، کشاورزی ما بدون هیچ‌‌یک از رانت‌هایی که به صنعت داده می‌شود در حال رشد کردن است.
وی در ادامه ضمن دعوت از تمام ظرفیت‌های شهرستان رفسنجان جهت ارائۀ ایده‌ها و پیشنهادات خود به دبیرخانه جشنواره بیان کرد: از همه افرادی که صاحب ایده و نظرات خاص هستند و پتانسیل همکاری در برگزاری جشنواره پسته را دارند دعوت می‌کنم تا ایده‌های خود را به دبیرخانه جشنواره در دفتر اتاق بازرگانی رفسنجان تحویل دهند.
رئیس دفتر اتاق بازرگانی رفسنجان همچنین از فعالین گردشگردی خواست بانک اطلاعاتی اماکن گردشگری شهرستان را ایجاد کنند تا ضمن کمک به شناخت و معرفی جاذبه‌های گردشگری رفسنجان در جذب گردشگر به شهرستان اقدام موثری انجام داده شود.
انتهای پیاممنبع

بخوانید:  نجات ۳ جوان گمشده در ارتفاعات رودبار