142 هزار دانش آموز از خدمات سازمان آموزش وپرورش استثنایی استفاده می کنند

رییس اموزش وپرورش استثنایی افزود: از طرفی وجود اینگونه نمایشگاه‌ها می‌تواند در معرفی تولیدات و فروش محصولات جامعه هدف و توانمند سازی جامعه هدف مؤثر باشد تا به تدریج از چرخه حمایت سازمان خارج شوند وفضای نمایشگاه می تواند درایجاد انگیزه مدد جویانوشناساندن محصولات انها برای مردم جامعه نقش موثر داشته باشد.

منبع

 

142 هزار دانش آموز از خدمات سازمان آموزش وپرورش استثنایی استفاده می کنند

حسینی با اشاره به  اینکه استقبال خوبی از نمایشگاه شده است گفت: بهزیستی گروه‌های متعددی را تحت پوشش خود دارد که افراد دارای معلولیت یکی از همین گروه‌ها است که در بین آنها کودکان استثنایی هم وجود دارد. بنابراین ما برنامه‌ها و مأموریت‌های مشترکی با سازمان بهزیستی از جمله در حوزه غربالگری و تشخیص بیماری‌ها و معلولیت‌ها، بخش توانبخشی و توانمند سازی افراد دارای معلولیت، مشاوره و … در بخش کودک و دانش آموز استثنایی داریم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر آن دسته از دانش آموزانی که توان حضور در مدرسه را دارند هم از خدمات سازمان آموزش و پرورش استثنایی استفاده می‌کنند و هم از خدمات سازمان بهزیستی، بنابراین تلاش ما این است که مأموریت‌های دو سازمان را طوری هماهنگ کنیم تا یک هم افزایی بین بخشی اتفاق بیفتد.

بخوانید:  فضایل پیاده روی اربعین چیست؟

انتهای پیام/

رییس آموزش وپرورش استثنایی کشور در بازدید از نمایشگاه خدمت سازمان بهزیستی از تحت پوشش داشتن 142 هزار دانش آموز استثنایی خبرداد.