199 واحد تولیدی خراسان جنوبی در دولت سیزدهم به چرخه تولید بازگشت

خبرنگار:مرضیه شهریاری

قناعت همچنین از افتتاح 12 کیلومتر خط فشار متوسط برق به نمایندگی 11 طرح برق‌رسانی با اعتبار 15 میلیارد و 832 میلیون تومان در شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: یک واحد ترمینال ضبط پسته 500 تُنی با اعتبار 2 میلیارد و 600 میلیون تومان نیز به بهره‌برداری رسید.


آیا این خبر مفید بود؟

به گفته وی؛ از مجموع 13 پروژه کلنگ‌زنی در شهرستان، پنج پروژه شهری و هشت پروژه روستایی است.

وی با بیان اینکه امروز توفیقی شد که علاوه بر دیدار با مردم نهبندان در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی چند طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی شرکت کنیم، بیان کرد: از هزار و 252 پروژه‌ای که در دهه فجر در سطح استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، سهم شهرستان نهبندان 123 پروژه با اعتباری بالغ بر 548 میلیارد تومان است

قناعت افزود: از مجموع 123 پروژه در نهبندان، 113 پروژه افتتاح و 10 پروژه هم آغاز عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، از مجموع 113 پروژه افتتاحی دهه فجر نهبندان 30 پروژه شهری و 73 پروژه روستایی است.

وی با اشاره به بازدید خود از محل پروژه احداث پست 400 کیلوولت نهبندان که عملیات اجرایی آن در هفته دولت امسال و همزمان با روز نهبندان آغاز شده، گفت: در این بازدید میدانی این طرح پیشرفت قابل توجهی داشت.

بخوانید:  خبر ۴ سال پیش دانشمند چینی درباره آمریکا درست از آب درآمد!

انتهای پیام

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی با بیان این که ما در استان 360 واحد تولیدی به دلیل مشکلات اقتصادی و غیره راکد و نیمه تعطیل داشتیم، تصریح کرد: با راه‌اندازی نهضت فعال‌سازی واحدهای راکد در معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری از مجموع 360 واحد راکد، 199 واحد به چرخه تولید بازگشته‌اند و زمینه‌ساز اشتغال 2 هزار نفر شدند.

استاندار با اشاره به افتتاح چند پروژه شاخص شهرستان نهبندان در جریان سفر به این منطقه، گفت: افتتاح پروژه گازرسانی به روستای شهید هاشمی‌نژاد به نمایندگی از طرح گازرسانی به چهار روستای 20 خانوار نهبندان با مجموع اعتبار 132 میلیارد تومان و همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به پاسگاه‌های مرزی با اعتبار بالغ بر 50 میلیارد تومان انجام شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در جریان سفر به شهرستان نهبندان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نهضت فعال‌سازی طرح‌های تولیدی راکد در سطح کشور و خراسان جنوبی با استقرار دولت سیزدهم آغاز شده است.

استاندار با اشاره به بازدید خود از واحد سنگبری شرکت آدرین سنگ مدرن نهبندان، گفت: این واحد سنگبری هم از طرح‌های راکد بود که با پیگیری‌های مختلف توسط مجموعه استانداری، فرماندار و امام جمعه شهرستان صورت گرفته شاهد فعال شدن مجدد آن هستیم.

قناعت عنوان کرد: با تماس تلفنی که با مسئولان متولی در سطوح ملی برقرار کردیم و آخرین وضعیت اقدامات و برنامه‌ها را جویا شد که خبر خوش این بود که تجهیزات این پست خریداری شده و انعقاد قرارداد ساخت ترانس با نیروهای بومی کشور بسته شده است.

بخوانید:  برگزاری نشست همکاری کمیته امداد و جهاددانشگاهی

به گفته وی؛ استقرار برخی تجهیزات، دیوارکشی محدوده و سایر اقدامات هم انجام شده بود و در مجموع روند کار مطلوب و قابل تحسین است.