28 زمین چمن مصنوعی و 5 سالن ورزشی در مدارس استان قزوین آماده بهره برداری می شود

انتهای پیام

 

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


منبع

ساهکالی مرادی اظهارداشت: در حال حاضر 13 کلاس کانکسی و در 17 روستا 17 دانش آموز با 17 معلم داریم اما آن را تعطیل نکرده ایم تا کسی از تحصیل باز نماند.

سیاهکالی مرادی افزود: امسال با توجه به شرایط اقتصادی خرید لباس فرم جدید دانش آموزی ضرورتی ندارد و پیشنهاد می کنیم از سال آینده روپوش مدارس توسط هنرستان های دخترانه دوخته و آماده شود.

امسال کلاسها حضوری است

77

وی افزود: در استان قزوین دو هزار واحد آموزشی و ۱۱۴ هنرستان فنی و کار و دانش فعالیت می کنند و همه دانش آموزان در دو نوبت و ۹۰ درصد معلمان هر دو دز واکسن خود را تزریق کرده اند و توصیه می کنیم «دز» یادآور را نیز دریافت کنند.

وی افزود: در دو سال گذشته کرونا موجب شد تحصیل حضوری تعطیل شود و بازگشایی هم همچنان خانواده را نگران کرده بود که برخی رسانه ها کمک کردند و برخی هم منتقد بودند و سرانجام آموزش ها حضوری شد و عقب ماندگی ها را تا حد زیادی جبران کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: با اختصاص ۸ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستانها ابزار و وسایل لازم خریداری شده تا در کنار تغییر کتب بتوان هماهنگی لازم را انجام داد.

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: ما توانمندی خود را سنجیدیم و تلاش شد تا وابستگی دانش آموزان به گوشی کم شود.

وی گفت: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری  ۱۶۳ میلیارد تومان برای تکمیل  بیش از ۲۹۹ طرح آموزشی، پرورشی و تاسیساتی نیمه تمام اختصاص خواهد یافت.

بخوانید:  حکم اعدام ۲ ‌تروریست‌‌ حمله به حرم شاهچراغ در دیوان عالی تأیید شد‌

3113636

سیاهکالی مرادی افزود: برای کمک به تجهیز اردوگاه یانس آباد مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از محل سفر اختصاص می یابد.

وی اظهارداشت: برای تکمیل استخر جنوب قزوین مبلغ  ۸  میلیارد تومان و استخر نیمه تمام شهر صنعتی البرز مبلغ ۱۲ میلیارد تومان پرداخت می شود.

وی بیان کرد: از مجموع  ۲۴۴ هزار نفر جمعیت دانش آموزی تاکنون ۲۲۶ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده و ۲۰۸ هزار نفر سفارش کتاب داده اند.

156631750

آیا این خبر مفید بود؟

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: ثبت نام دبستانی ها و متوسطه اول به پایان رسیده و بخشی از  متوسطه دوم باقیمانده است.

این مدیر همچنین از اجرای طرح رتبه بندی معلمان هم خبرداد و اظهارداشت:از مجموع 16 هزار معلم و فرهنگی استان در طرح رتبه بندی تعداد 12 هزار نفر مشمول خواهند شد و تا 15 شهریور ماه فرصت بارگذاری اطلاعات تعیین شده است.

سیاهکالی مرادی اظهارداشت: رسانه ها و خبرنگاران صدای رسایی دارند که از بخشنامه بالاتر و انذار دهنده و پیشگیرانه است.

13 کلاس کانکسی امسال جمع آوری می شود

 

وی افزود: در حال حاضر فقط در شهر صنعتی البرز از نظر فضای آموزشی کمبود داریم و باید دو هنرستان و چند مدرسه فنی و حرفه ای احداث کنیم.

وی بیان کرد: امسال کلاس های حضوری خواهد و شبکه شاد هم تعطیل نخواهد شد.

۸ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستانها

وی افزود: امسال همه کلاسها حضوری است و تیمی در حوزه آموزش، پشتیبانی، روابط عمومی و اوقات فراغت فعال شده تا مقدمات کار مهیا می شود.

بخوانید:  اهدای بیش از ۲۰ هزار سند به مرکز اسناد حرم مطهر بانوی کرامت

این مسئول گفت: اداره نهضت سواد آموزی استان در بررسی شاخص های ۲۳ گانه در رتبه چهارم کشوری قرار گرفت.

تجهیز اردوگاه یانس آباد با ۲۰ میلیارد تومان 

سیاهکالی مرادی بیان کرد: در جشنوارهای فرهنگی، ورزشی، قرآنی و نماز دانش آموزان استان خوش درخشیدند و 142 رتبه کشوری کسب کردیم که 40 رشته اول؛ 12 رتبه دومی، 51 ررتبه سوم، پنج رتبه پنجمی و 33 رتبه کشوری را کسب کردیم.

ثبت نام ۲۲۶ هزار نفر در مدارس

اجرای طرح رتبه بندی برای 12 هزار معلم

وی اظهارداشت: طرح تثبیت و جبران یادگیری با برگزاری ۱۶ جلسه اجرایی شده و با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای جبران عقب ماندگی های دانش آموزان اقدام خواهد شد.

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: در هشت سال گذشته حتی یک متر به فضای ورزشی مدارس اضافه نشد ولی با اجرای طرح های ورزشی میزان سرانه ورزشی از ۳۷ سانتیمتر به ۵۰ سانتیمتر خواهد رسید.

image_2022_8_29-14_44_21_375_D7V

image_2022_8_29-14_42_27_704_GZ4

وی گفت: امسال همه کلاس های کانکسی را جمع آوری خواهیم کرد تا همه از شرایط عدالانه تری برخوردار شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآورشد: امسال تعداد دو هزار نیروی جدید جذب آموزش و پرورش می شود که بخشی از نیازها تامین خواهد شد و دیگر از نیروهای خرید خدمات استفاده نخواهیم کرد.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه ورزش افزود: ۲۸ زمین چمن مصنوعی و ۵ سالن ورزشی در دست ساخت است که ۲۳ میلیارد تومان از اعتبارات وزارتخانه و کمک مردمی برای آن هزینه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ نقی سیاهکالی مرادی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران عملکرد یک ساله دولت انقلابی و پروژه مهر و بازگشایی مدارس را تشریح کرد.

بخوانید:  وضعیت مرز چذابه؛ کمبود وسایل نقلیه برای انتقال زوار به شهرهای عراق