300 واحد مسکونی مجتمع آل یاسین شهرری به ایثارگران فاقد مسکن اختصاص می یابد


300 واحد مسکونی مجتمع آل یاسین شهرری به ایثارگران فاقد مسکن اختصاص می یابد

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران گفت: مجتمع چند منظوره «آل یاسین» در شهر ری شامل ۳۰۰ واحد مسکونی، یک مجتمع بزرگ فرهنگی و ورزشی و یک مجتمع آموزشی است و در اختیار ایثارگران استان تهران قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران  پس از مراسم آغاز ساخت مجتمع چند منظوره «آل یاسین» در شهر ری در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز ساخت مجتمع «آل یاسین» اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در دوره جدید تصمیم بر مولدسازی اموال و دارایی‌های در اختیار خود در اجرای سیاست‌های دولت و نزدیک کردن منافع آن‌ها به جامعه ایثارگری گرفته است و در این راستا امیدواریم مجتمع چند منظوره «آل یاسین» در ۲۴ ماه به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: مجتمع چند منظوره «آل یاسین» در شهر ری شامل ۳۰۰ واحد مسکونی، یک مجتمع بزرگ فرهنگی و ورزشی و یک مجتمع آموزشی است و در اختیار ایثارگران استان تهران قرار خواهد گرفت. واحد‌های مسکونی این مجتمع به ایثارگران فاقد مسکن که تاکنون از خدمات مسکن استفاده نکرده‌اند اختصاص خواهد داشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ساخت این مجتمع‌ها در سراسر کشور در دست پیگیری است، ادامه داد: سازمان اقتصادی کوثر و سازمان اموال و املاک کوثر در اراضی که بتوانند با همکاری شهرداری‌ها کاربری متناسب اخذ کنند این مجتمع‌ها را در دست ساخت خواهند داشت و در چند روز گذشته در نسیم شهر رباط‌کریم نیز ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران آغاز شد و چند پروژه دیگر نیز در استان‌ها و شهرستان‌های دیگر تعریف شده است.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: تمامی املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران که در محدوده شهر‌ها باشد و یا با کمک استانداری‌ها به شهر‌ها الحاق پیدا کند برای ساخت مسکن، مجتمع‌های فرهنگی و ورزشی و ارائه خدمات درمانی و توانبخشی ایثارگران اختصاص می‌یابد. در طرح ملی جهش مسکن نیز ۵ درصد از هر پروژه به ایثارگران اختصاص می‌یابد و بخشی از واحد‌های طرح امام حسن مجتبی (ع) به ایثارگران واگذار خواهد شد.

وی با اشاره به سایر پروژه‌های ساخت مسکن ایثارگران در مشهد مقدس، تهران و سایر نقاط کشور، بیان کرد: تعدادی از این طرح‌ها توسط بنیاد و برخی با مشارکت و سرمایه‌گذاری سایر دستگاه‌ها و بخش خصوصی انجام می‌شود به عنوان نمونه پروژه ۸۰۰ واحدی رباط کریم و یک هزار و ۱۵۶ واحدی کرج با مشارکت پیمانکار اجرایی می‌شود و تلاش می‌کنیم از این املاک که سال‌ها متروک بوده به نفع ایثارگران و مردم منطقه استفاده شود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع