5 دلیل برای نیاز صنایع به پالت پلاستیکی

 

پالت چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع پالت پلاستیکی صنعتی مقاومت قابل قبولی را ایجاد می‌کنند و می‌توانند تا مدت‌ها بدون نیاز به تعمیرات، سالم بمانند.

 • طبیعی است که هر ابزار برای آنکه به منظور استفاده در موقعیت‌های گوناگون بهینه شود، انواع مختلفی دارد. پالت صنعتی نیز به همین ترتیب، در اشکال و ابعاد مختلف با متریال‌های متفاوتی ساخته می‌شود. هر یک از انواع آن نیز باتوجه به ویژگی‌های محیط و نیازهای ما، می‌توانند کاربردی باشند. در ادامه چند مورد از کاربردی‌ترین و رایج‌ترین انواع پالت صنعتی را معرفی کرده‌ایم.

  پالت صنعتی پلاستیکی در بسیاری از صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و از محبوبیت زیادی برخوردار است. قیمت پالت پلاستیکی در صنایع مقرون‌به‌صرفه است در نتیجه اکثر صنایع به خرید پالت روی آوردند و همچنین در محیط‌های مختلف نیز کاربرد دارد. از جمله مواردی که می‌توان درمورد کاربرد پالت پلاستیکی در صنایع نام برد، نگهداری از محصولات دارویی، غذایی و موارد این چنینی است. انواع پالت صنعتی پلاستیکی در رنگ‌ها و ابعاد مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه درباره ضرورت استفاده از پالت پلاستیکی در صنایع بیشتر توضیح خواهیم داد.

  چرا از پالت پلاستیکی در صنایع استفاده می‌کنیم؟

  پالت پلاستیکی هزینه چندانی را از شما طلب نمی‌کند و در عین حال، به علت دوام قابل قبول و کارایی مطلوب، بسیار کاربردی به نظر می‌رسد.

 • پالت چوبی

  پالت‌ صنعتی پلاستیکی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف با ظرفیت‌های گوناگون تولید می‌شود.

 • پالت فلزی بسیار جدیدتر از سایر انواع پالت است و از پلی اتیلن ساخته می‌شود. این نوع پالت به دلیل بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید، اثرات مخرب زیست محیطی نیز ندارد و برعکس پالت‌های چوبی، به تخریب طبیعت نیاز ندارند.

 • بخوانید:  کارخانه فوم شیراز دچار اتش سوزی شد
 • پالت‌های چوبی یکی از ساده‌ترین و قدیمی‌ترین انواع پالت‌هایی هستند که در انبارها مورد استفاده قرار می‌گیرند و به سبب ویژگی‌هایی که دارند، هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پالت‌ها به ظاهر کم‌هزینه‌ترین انواع پالت‌ها هستند؛ اگر چه هزینه‌هایی که پس از خرید برایتان ایجاد می‌کنند، چندان صرفه اقتصادی ندارند. پالت چوبی قابلیت تعمیر دارد و وزنی برابر با ۱۵۰۰ کیلوگرم را تحمل می‌کنند. نقطه منفی این پالت‌ها، پوسیدگی آن‌هاست. پس از مدتی استفاده از پالت چوبی، خصوصاً اگر در شرایط مرطوب باشند، دچار پوسیدگی خواهند شد. این مشکل قابل تعمیر نخواهد بود. با این حال استفاده از پالت‌های چوبی همچنان بسیار رایج است.

  پالت فلزی

  دنیای مدرن امروزی پر از صنایع گوناگون است که هر یک از آن‌ها به لطف پیشرفت علم و مهارت، توانسته‌اند جایگاه خود را در زندگی انسان تثبیت کنند. چیزی که این روزها بیشتر از هر زمان دیگر به چشم می‌خورد، وابستگی صنایع گوناگون به یکدیگر است. برای مثال در تولید مواد غذایی نیز نقش مهندسین مکانیک بسیار پررنگ است؛ چرا که دستگاه‌های مدرن و پیشرفته تولید و بسته‌بندی مواد غذایی به همت این افراد ساخته می‌شوند.

  پیش از آنکه به کاربرد پالت پلاستیکی در صنایع بپردازیم، بد نیست تعریفی از پالت ارائه کنیم و انواع آن را نیز بشناسیم. همانطور که گفته شد، انبارداری تقریباً در تمام صنایع نقش پررنگی دارد. حال نکته مهم در این زمینه، ایجاد محیطی با نظم و ترتیب و شرایط مناسب برای نگهداری و جابه‌جایی کالاهاست. پالت، در واقع سازه‌ای مسطح، لبه‌دار یا شبیه به جعبه است که برای چیدمان و جابه‌جایی آسان محصولات نگهداری شده استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید، اغلب جابه‌جایی محصولات در انبارها با استفاده از لیفتراک انجام می‌شود. حال با استفاده از پالت، لیفتراک به راحتی زیر پالت قرار می‌گیرد و آن را از زمین بلند می‌کند.

  بخوانید:  باز هم پراید کشته داد

  همانطور که گفته شد، کاربرد پالت پلاستیکی در صنایع محدود به یک یا دو مورد نیست و طیف وسیعی از صنایع مختلف را پوشش می‌دهد. مزایای متعدد این نوع پالت سبب شده است تا استفاده از پالت پلاستیکی در صنایع بسیار رایج شود. از جمله مزایای پالت پلاستیکی که استفاده از آن‌ها را به یک ضرورت تبدیل می‌کند، می‌توان موارد زیر را نام برد:

  1. یکی از مهم‌ترین مواردی که در انواع صنایع گوناگون کاربرد داشته و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، انبارداری است. تقریباً تمام صنایع پس از آنکه محصولات خود را تولید می‌کنند، باید برای مدتی آن‌ها را در محیط انبار نگهداری کنند تا زمانی که بستر فروش آن‌ها فراهم شود. همچنین نگهداری مواد اولیه نیز ممکن است در انبارهایی صورت بگیرد که باید نظم خوبی داشته باشند. با توجه به اهمیت این موضوع، قصد داریم این متن را به بررسی نقش پالت پلاستیکی در صنایع اختصاص دهیم. اگر می‌خواهید از کاربرد پالت پلاستیکی در صنایع آگاه شوید، تا انتهای این متن همراه ما باشید.

   پالت فلزی مقاوم‌ترین نوع پالت صنعتی است که برای نگهداری کالاهایی با وزن زیاد استفاده می‌شود. دوام و طول عمر این نوع پالت بالاست و همین مسئله خرید آن‌ها را از نظر اقتصادی به صرفه می‌کند. با وجود آنکه در ابتدا هزینه بیشتری بابت تهیه پالت فلزی می‌پردازید، اما در نهایت به سبب عدم نیاز به تعمیر، هزینه زیادی صرف نخواهید کرد. با این حال استفاده از پالت‌های فلزی چمدان رواج ندارد؛ مگر در شرایطی که استفاده از سایر پالت‌ها به سبب مقاومت کمتر، امکان‌پذیر نباشد.

   پالت پلاستیکی

   در این مقاله به انواع پالت صنعتی از جمله پالت صنعتی پلاستیکی پرداختیم و کاربرد پالت پلاستیکی در صنایع را نیز بررسی کردیم. برای خرید بهترین انواع پالت پلاستیکی بهتر است به فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان معتبر مراجعه کنید.  منبع

  جابه‌جایی کالاهای سنگین به این روش بسیار آسان است و بدون آنکه نظم کلی انبار به هم بریزد یا نیروی انسانی متحمل فشار شود، می‌توان آن‌ها را به محل مورد نظر انتقال داد. نکته مهم دیگری که درباره پالت‌ها وجود دارد، این است که با استفاده از آن‌ها می‌توان از فضای موجود در انبار حداکثر استفاده را داشت. بدیهی است که قرار دادن کالاها و ابزار بدون هیچ نظم و ترتیبی باعث می‌شود که بخش زیادی از فضای موجود در انبار بلااستفاده بماند؛ بنابراین اگر فضا را به خوبی با قفسه‌ها و پالت‌ها پر کنیم، می‌توانیم حجم بیشتری از محصولات را در محیط یکسان انبار و نگهداری کنیم. حال با توجه به این موارد، دریافتید که استفاده از پالت در صنایع گوناگون، امری ضروری است. در ادامه به بررسی انواع پالت خواهیم پرداخت.

  انواع پالت را بشناسید

   یکی از مهم‌ترین مواردی که در انواع صنایع گوناگون کاربرد داشته و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، انبارداری است. تقریباً تمام صنایع پس از آنکه محصولات خود را تولید می‌کنند، باید برای مدتی آن‌ها را در محیط انبار نگهداری کنند تا زمانی که بستر فروش آن‌ها فراهم شود. همچنین نگهداری مواد اولیه نیز ممکن است در انبارهایی صورت بگیرد که باید نظم خوبی داشته باشند

  کلام آخر

  افزون بر موارد گفته شده، تمام مزایای انواع پالت را می‌توان برای کاربرد پالت پلاستیکی در صنایع نیز در نظر گرفت. برای مثال این پالت‌ها همچون سایر انواع پالت، در برقراری نظم و استفاده حداکثری از فضا نقش به‌سزایی دارند. برای آنکه بتوانید انبارهای خود را به بهترین حالت نظم دهید، بهتر است از پالت پلاستیکی استفاده کنید.

  از پالت صنعتی پلاستیکی می‌توان در شرایط مختلف استفاده کرد. مقاومت این نوع پالت در برابر رطوبت و حرارت، آن را به انتخابی مناسب برای انواع شرایط زیست محیطی تبدیل می‌کند.