5 مگاوات در مصرف برق ادارات قزوین صرفه جویی شد


5 مگاوات در مصرف برق ادارات قزوین صرفه جویی شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: با همراهی مدیران دستگاههای اجرایی در اجرای طرح مدیریت مصرف حدود 5 مگاوات انرژی برق در ادارات استان صرفه جویی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ مسعود خواجه وند در خصوص وضعیت انرژی در استان اظهارداشت: ناترازی تولید و مصرف چند سالی است که در کشور حاکم شده و شرایط خاصی داریم اما برای مدیریت این شرایط تدابیر خوبی اتخاذ شده و انتظار داریم مدیریت مصرف در ادارات نیز اجرا شود.

خواجه وند بیان کرد: با سهم ناترازی رشد مصرف 4.45 درصدی که دو برابر میانگین رشد جهانی است هر چقدر به سمت تولید هم برویم این ناترازی همچنان هست.حرکت به سمت مدیریت هوشمند الزامی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: امروزه دنیا به سمت مدیریت هوشمند رفته و مدیریت مصرف هم باید سرلوحه کارها باشد و از آنجا که بخش زیادی از انرژی در بخش تولید استان مصرف می شود برای پیشگیری از برخی مشکلات باید بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم.

وی اضافه کرد: در استان قزوین 65 درصد مصرف برق در بخش صنعت، کشاورزی و تولید است و اگر مصرف بخش های مختلف را مدیریت نکنیم دچار چالش در تولید می شویم.

خواجه وند بیان کرد: پیک مصرف برق در کشور 67 هزار مگاوات است که احتمال رسیدن به 70 هزار مگاوات هم پیش بینی می شود در حالی که این میزان در گذشته حدود 45 هزار مگاوات بود.

وی اظهارداشت: 20 هزار مگاوات انرژی بار سرمایشی است که بیشتر آن در بخش خانگی و اداری است که بایستی این مصرف در بخش اداری کنترل شود.

Capture

این مسئول گفت: در ماههای گذشته همراهی خوبی از سوی ادارات در کنترل مصرف صورت نمی گرفت اما درحال حاضر شاهد همکاری بهتری هستیم و در بخش کنترل بار، تعدیل بار و کنترل سرمایشی اتفاقات خوبی رخ داده است.

صرفه جویی 5 مگاواتی در بخش اداری استان

خواجه وند اظهارداشت: با همراهی دستگاههای اجرایی خوشبختانه تاکنون 5 مگاوات صرفه جویی در مصرف برق بخش اداری محقق شده و با تداوم این همکاری می توانیم از پیک تابستان عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تصریح کرد: دستگاههای اجرایی باید به سمت استفاده از انرژی خورشیدی بروند و حداقل 20 درصد نیازهای خود را با این سیستم تامین کنند که با این کار می توانیم مدیریت مصرف را با شرایط بهتری کنترل کنیم.

انتهای پیام

منبع