50 میلیارد تومان برای تکمیل سدهای نیمه تمام کشاورزی قزوین اختصاص یافت


50 میلیارد تومان برای تکمیل سدهای نیمه تمام کشاورزی قزوین اختصاص یافت

معاون مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 50 میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور برای تکمیل سدهای نیمه کاره کشاورزی استان اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛  نصیری در خصوص اجرای طرحهای نیمه تمام کشاورزی اظهار داشت: پنجاه میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور، برای تکمیل سد‌های چنگوره، پِرسپانَج و شاکین اختصاص یافته است.

معاون مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: در سفر اردیبهشت ماه امسال رئیس جمهور به استان قزوین اعتبار هفت طرح مهم کشاورزی مصوب شد که یکی از آنها تامین مالی برای تکمیل سه سد نیمه کاره کشاورزی در استان قزوین است. 

9862486_762

نصیری بیان کرد: 50 میلیارد تومان از اعتبارات سفر در مدت سه سال برای تکمیل سه سد یاد شده اختصاص خواهد یافت.

 وی افزود: برای اجرای این طرح‌ها 25 میلیارد تومان برای سد چنگوره در سال اول، حدود 17 میلیارد تومان برای سد شاکین در سال دوم و 8 میلیارد تومان برای سد پرسپانج درسال سوم در نظر گرفته شده است.

معاون مدیر آب و خاک جهادکشاورزی گفت: سد چنگوره با ظرفیت 2 میلیون و 800 هزار مترمکعب حدود 800 هکتار از اراضی را تحت پوشش قرار می دهد.

این مسئول یادآورشد: همچنین سد خاکی شاکین با ظرفیت 900 هزار مترمکعب برای تامین آب حدود 350 هکتار از باغات سنتی و سد پرسپانج هم با 800 هزارمتر مکعب ظرفیت قریب به 180 هکتار از اراضی محدوده خود را تحت پوشش دارد.

وی گفت: سد شاکین در بخش ضیاء آباد تاکستان از سال 84 آغاز شده و مخزن خاکی و بند انحرافی و انتقال آب آن اجرا شده و نصب جوممبران باقی مانده است.

سد پرسپانج

نصیری بیان کرد: سد چنگوره در شهرستان آوج در سال 80 احداث شده و به بهره برداری رسیده اما بخش سر ریز آن باقیمانده که با این اعتبار تکمیل می شود.

معاون مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهارداشت: با تکمیل سدهای یاد شده گام مهمی در تامین آب کشاورزی مناطق مختلف استان برداشته می شود.

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع