6 عامل مهم کاهش زوال عقل شناسایی شد!


6 عامل مهم کاهش زوال عقل شناسایی شد!

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع


آیا این خبر مفید بود؟


شش عامل سبک زندگی سالم 

دانشمندان 6 عامل کلیدی سبک زندگی سالم که می تواند زوال عقل را کاهش دهد، بررسی کردند.

بخوانید:  تصاویر / بازدید سفیر کوبا از نمایشگاه گردشگری

این مطالعه نتیجه گیری می کند: «اگرچه هر عامل سبک زندگی به طور متفاوتی در کاهش کاهش حافظه نقش داشته است، نتایج ما نشان داد که شرکت کنندگانی که عوامل سبک زندگی سالم تری داشتند نسبت به افرادی که عوامل سبک زندگی سالم کمتری داشتند کاهش حافظه به طور قابل توجهی کندتر داشتند.» 

حدود 20 درصد از گروه مورد مطالعه دارای یک نوع ژن خاص شناخته شده برای افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر بودند. در این گروه، ترکیب چندین رفتار سبک زندگی سالم نیز سرعت کاهش حافظه را کاهش داد، که نشان می‌دهد می‌توان از تغییرات سبک زندگی حتی در افرادی که خطر ژنتیکی آلزایمر دارند، مزایای قابل توجهی به دست آورد.

خبرگزاری برنا-زهرا وجدانی؛ مطالعه ای که بر روی نزدیک به 30000 سالمند به مدت بیش از 10 سال انجام شد، نشان داد که شش عامل کلیدی سبک زندگی سالم می تواند به طور قابل توجهی از دست دادن حافظه در سنین بالا را کاهش دهد. این یافته‌ها نشان داد آن بزرگسالانی که بین چهار تا شش مورد از رفتارهای سبک زندگی سالم را درگیر می‌کنند، می‌توانند به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهند، حتی زمانی که حامل ژن‌هایی هستند که آنها را مستعد ابتلا به بیماری آلزایمر می‌کند.