آیا کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ و استفاده در رستوران ها واقعیت دارد؟

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه چرا از وجود چنین کشتارهای غیرمجاز در کشور ممانعت نمی‌شود؟ گفت: به هر حال هرکاری کنیم یک سری هستند که در این پهنه وسیع تخلفات این چنینی انجام دهند، این تخلفات در‌ شغلی وجود دارد اما مسئله این است که کاملا با اینها مقابله می‌شود و موضوع هم نگران‌کننده نیست.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آمار چنین کشتارهای غیر مجاز چقدر است؟ گفت: آمار را سازمان دامپزشکی کشور دارد اما من با اطمینان می‌گویم که آمار زیاد و نگران کننده نیست ‌و تخلفاتی است که در این زمینه صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، حامد زارعی امروز در برنامه افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه دام و طیور و آبزیان، درباره اظهاراتی که اخیرا رئیس سازمان دامپزشکی کشور در زمینه کشتار غیر مجاز اسب و الاغ و عرضه در برخی رستوران ها مطرح کرده  بود، توضیح داد: واقعیت این است که چنین چیزی اتفاق می‌افتد اما این طور نیست که مردم نگران باشند که فکر کنند هر رستورانی که رفتند چنین گوشتی سرو می‌شود.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

آیا کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ و استفاده در رستوران ها واقعیت دارد؟
وی در پاسخ به سئوال دیگر که مردم چگونه نگران مسئله به این بزرگی نباشند؟ توضیح داد: مردم باید خریدهای خود را از فروشگاه‌ها معتبر و مجوز‌دار داشته باشند، تا حد امکان از رستوران‌های بین راهی استفاده نکنند‌ و به محصولاتی که بسیار ارزان فروخته می شود شک کنند مثلا اگر کباب سیخی 10 هزار تومان فروخته می شود بدیهی است که باید به آن شک کرد.

بخوانید:  جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ / تمجید وزیر ورزش عربستان از شاهین‌های سبز

زارع اضافه کرد:‌ برای رعایت مسائل بهداشتی، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی هر دو نظارت می‌کنند و همه اماکن تولید، پرورش و عرضه موظف هستند که مجوز داشته و پروتکل های بهداشت را رعایت کنند.

|