اختصاص بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد

جاوید بخت اظهار داشت: این میزان اعتبار برای اجرای ۱۳ طرح آبخیزداری در مناطق مختلف استان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طرح های آبخیزداری در مناطقی مانند دیشموک،چاروسا، زیلایی و طسوج نیز اجرا خواهد شد گفت: دولت به منظور مقابله با خشکسالی و کنترل سیلاب ها در استان به مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز توجه ویژه ای دارد.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت:امسال برای ساخت سازه های آبخیزداری در مناطق مختلف این استان ۵۵۰میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سعید جاوید بخت افزود: این میزان اعتبار از محل های مختلف اعتبارات برای اجرای ۴۴ طرح در حوزه آبخیزداری در نظر گرفته شد.


وی با بیان اینکه عملیات اجرایی برخی از این طرح ها هم اکنون آغاز شده افزود: طرح های محرومیت زدایی حوزه آبخیزداری به مساحت ۹۸ هزار هکتار اجرا خواهد شد.

بخوانید:  داروی رماتیسم ستون فقرات تولید می شود

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از این میزان اعتبارات ۲۱۰  میلیارد ریال سرمایه گذاری از محل اعتبارات محرومیت زدایی برای توسعه آبخیزداری در مناطق کمتر برخوردار کهگیلویه و  بویراحمد اختصاص یافت.


اختصاص بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد

وی گفت: ۹ طرح از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی با اعتباری بیش از ۸۵ میلیارد ریال در دست ساخت است.

جاوید بخت ابراز کرد:  این میزان اعتبار برای طرح اصلاح و کاربری اراضی، آبخیزداری ، پیشگیری و مهار سیل  با حجم عملیات ۶ هزارو ۷۱ متر مکعب در استان هزینه خواهد شد.

اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال از محل محرومیت زدایی به توسعه آبخیزداری مناطق محروم

انتهای پیام 


جاوید بخت اظهار داشت: طرح های محرومیت زدایی در مناطق مختلف کمتر توسعه یافته استان از جمله  بی بی حکیمه،دم چنار، دارشاهی اجرا می شود.