ارائه خدمات رادیوتراپی و آنکولوژی به صورت رایگان در قم

 

پوشش صدردصدی بیمه‌های پایه و تکمیلی درمان رادیوتراپی


آیا این خبر مفید بود؟

 

این مرکز دارای سه متخصص رادیوانکولوژی باتجربه به‌روز، یک فوق تخصص خون و انکولوژی، شش نفر متخصص فیزیک پزشک مورد تأیید سازمان انرژی اتمی و هشت نفر کارشناس رادیوتراپی با سابقه کاری چندین ساله و حاذق که در خدمت تمامی بیماران استان قم و مسافران عزیز که دارای مدرک دکتر هستند، می‌باشند. 

انتهای پیام

همچنین درمان بیماران با رعایت کامل و صددرصدی طرح تطابق جنسیتی است و تمامی بیماران خانم توسط نیروی خانم و بالعکس درمان می‌شوند. این مرکز همچنین در خدمت بیماران نیازمند به شیمی‌درمانی نیز می‌باشد و تمامی بیماران مبتلا به سرطان در این مرکز می‌توانند از خدمات شیمی‌درمانی به صورت رایگان بهره ببرند.

 این بخش به دو دستگاه شتاب‌دهنده خطی از شرکت الکتا انگلیس مجهز است. ایستگاه شتاب‌دهنده سینرژی با هد اجیلیتی (Agility head) پیشرفته‌ترین دستگاه رادیوتراپی استان قم است.

تاکنون بالغ‌بر 450 بیمار در این مرکز تحت پرتودرمانی قرار گرفته‌اند و روزانه 30 بیمار در این مرکز درمان می‌شوند؛ این مرکز ظرفیت درمان تا 70 نفر را داراست و در دو نوبت‌کاری صبح و عصر به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند. 

این مرکز به دستگاه سی تی سیمولاتور  اختصاصی برای رادیوتراپی مجهز است که از ویژگی انحصاری این مرکز است و هیچ ‌یک از مراکز دیگر پرتودرمانی سطح استان این تجهیزات پیشرفته را ندارند. تجهیزات دوز یمتری و چک بالینی و نیاز درمان بیماران نیز از به ‌روزترین انواع خود بوده که امکان درمان علمی، استاندارد و کاملاً پیشرفته را برای بیماران عزیز فراهم می‌کند. 

بخوانید:  وزیر کشور وارد کرمان شد

دریافت رایگان خدمات شیمی درمانی

تکنیک پرتو درمانی تجویزی در این مرکز سه‌ بعدی کانفورمال است و در آینده نزدیک امکان IMRT نیز در این مرکز ارائه خواهد شد. درمان رادیوتراپی در این مراکز تحت پوشش صددرصدی بیمه‌های پایه و تکمیلی قرار دارند و بیماران برای درمان پرتودرمانی هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و تمامی هزینه‌ها به‌صورت رایگان توسط بیمه پرداخت می‌شود.

 طبق آمار سازمان بهداشت جهانی حدود دو سوم بیماران مبتلا به سرطان به پرتو درمانی نیاز دارند. در استان قم سالیانه بین هزار تا هزار و پانصد نفر نیاز به تردد مکرر یا اقامت یک تا دو ماهه برای دریافت خدمات دارند که دریافت این خدمات افزون بر رنج بیماری مشکلات عدیده‌ای برای بیمار و خانواده وی به همراه دارد. 

طبقه میانی برای ارائه خدمات شیمی‌درمانی تجهیز و راه‌اندازی شد و طبقه زیرین که برای رادیوتراپی در نظر گرفته‌ شده بود توسط خیریه حاج حسین کوهستانی با اختصاص 2500 میلیارد ریال و مساعدت وزارت بهداشت در تخصیص ارز دولتی تجهیزات و دستگاه‌هایی مطابق با آخرین روز دنیا را خریداری و تجهیز کرد و بخش رادیوانکولوژی بیمارستان شهید بهشتی (خیریه شادروان حاج حسین کوهستانی) از تاریخ اول تیرماه 1400 رسماً آغاز به فعالیت کرد.

مرکز فوق تخصصی رادیوتراپی و آنکولوژی قم واقع در خیابان چمران، جنب درب ورودی بیمارستان شهید بهشتی است که به منظور نوبت دهی می توان به شماره 36623275 و 36102084 تماس حاصل کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سرطان سومین عامل مرگ‌ومیر کشور است که طی سالیان اخیر شیوع آن افزایش چشمگیری داشته و درمان  آن یکی از چالش‌های اصلی سیستم درمانی به شمار می‌آید و پرتو درمانی یکی از مراحل اصلی آن به شمار می‌رود.

بخوانید:  موثرترین ستون قوام‌دهنده فرهنگ صنایع‌دستی است

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

این مرکز، در مساحت 2500 مترمربع با بودجه خیرین با اختصاص 12 میلیارد ریال اعتبارات دولتی و 92 میلیارد ریال اهدایی مقام معظم رهبری در سه‌ طبقه با زیربنایی به متراژ 3 هزار مترمربع به پایان رسید که برای ارائه خدمات شیمی ‌درمانی تجهیز و مجهز شد.