اسرائیل آماده توافق با حماس است

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

انتهای پیام/منبع

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو با رد این گزارش، مدعی شد که اکثر اعضای کابینه رژیم صهیونیستی از مواضع او حمایت می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه مدعی شد که وزرای حزب لیکود در کابینه این رژیم موافق انعطاف‌پذیری در قبال حماس برای انجام توافق مبادله اسرا هستند.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

بر اساس این گزارش، در نشست کابینه رژیم صهیونیستی همه وزرا به جز یوآو گالانت وزیر جنگ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم حمایت خود را از انعطاف پذیری در مذاکره با حماس برای مبادله اسرا ابراز کردند.

پیش‌تر دیوید بارنیا رئیس موساد گفته بود که در صورت انعطاف‌پذیری بیشتر (رژیم) اسرائیل، امکان توافق با حماس برای مبادله اسرا وجود دارد.

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد که تغییر واقعی در موضع وزرای حزب لیکود در قبال توافق با حماس برای مبادله اسرا در جلسه کابینه صورت گرفته است.

بخوانید:  نویسنده ها با مزه تر هستند یا بازیگران؟

شبکه کان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، رئیس موساد بار دیگر خواستار گسترش اختیارات هیات مذاکره کننده در مورد بحث‌های توافق مبادله اسرا شده است.