امسال ۳ هزار واحد مسکونی به متقاضیان واگذار می شود/ ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای ۱۰ پروژه راهسازی

وی بیان کرد: با اختصاص یک سوم این اعتبارات توانسته ایم 75 کیلومتر از راهها را تکمیل کنیم که امسال افتتاح می شود.

 

photo_2023-06-08_16-11-26

03

هاشمی در خصوص طرح مولد سازی هم گفت: با فروش زمین کتابخانه حدود 400 میلیارد تومان آورده را در بخش مسکن محرومان هزینه خواهیم کرد.

واگذاری سه هزار واحد مسکونی تا پایان امسال

چارت سازمانی ناحیه شهری مهرگان مشخص می شود


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ مدیران راه و شهرسازی و سازمانهای تابعه و مرتبط با مسکن استان قزوین در نشست با خبرنگاران مهمترین فعالیت های حوزه کاری خود را تشریح کردند.

کارگروه تنظیم بازار و مستغلات در قزوین تشکیل می شود

هاشمی اظهارداشت: خرید و فروش مسکن حمایتی ممنوع است و اگر این معامله در دفاتر مشاوران املاک صوزت گیرد یا در سایت ها تبلیغات آن دیده شود برخورد خواهیم کرد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

مهرگان

photo_2023-06-08_23-09-43

سید علی هاشمی در این نشست که در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزار شد اظهارداشت: 10 پروژه راهسازی به طول 122 کیلومتر در دست ساخت است که تکمیل آنها بالغ بر 1500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تاکنون فقط 500 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

هاشمی گفت: تجهیز 500 واحد مسکونی در مهرگان آغاز شده و هر متقاضی که آورده خود را تکمیل کند می تواند واحد خود را انتخاب کند.

17492394_248

این مدیر بیان کرد: تامین زیرساختها با تامین اعتبار انجام می شود که در این راستا قرار است یک سوم هزینه ها توسط وزارت نیرو، یک سوم از سوی وزارت راه و یکسوم از سوی استانداری تامین شود که آمادگی داریم سهم خود را برای خرید تجهیزات پرداخت کنیم.

بخوانید:  آغاز هفته بیستم بوندس‌لیگا با پایان بردهای متوالی دورتموند

هاشمی تصریح کرد: در بخش مسکن با واگذاری اراضی به انحای مختلف توانسته ایم اقدامات خوبی را انجام دهیم و امیدواریم با تلاش مضاعف بتوانیم در تحقق شعار رئیس جمهور و خانه دار شدن مردم نقش مهمی ایفا کنیم.

وی اضافه کرد: با استقرار هیئت مدیره مشکلات این شهر توسط مدیریت واحد حل خواهد شد و امیدواریم شرایط بهتری برای زندگی مهیا شود.

وی افزود: برای مشاوران املاک متخلف و بدون مجوز که کد رهگیری را ثبت نکنند، حق الزحمه اضافه می گیرند و توکت ها را اجاره می دهند و یا از مابعه نامه کاغذی استفاده می کنند مجازات مالیاتی و تعزیراتی پیش بینی شده است.

انتهای پیام

هاشمی در ادامه گفت: روز شنبه در جلسه شورای عالی مسکن مصوب می شود تا کارگروه تنظیم بازار املاک و مستغلات در استانها تشکیل شود که با راه اندازی آن در قزوین زمینه حمایت از مشاوران املاک امین و درستکار و برخورد با مشاوران متخلف و بدون مجوز مهیا می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در ادامه در خصوص وضعیت ناحیه شهری مهرگان گفت: چارت سازمانی این شهر در شرکت عمران شهرهای جدید تعیین تکلیف خواهد شد و مراحل دریافت مجوز آن طی می شود و یک مکان برای دفتر واگذار خواهیم کرد تا این شهر توسط هیئت مدیره مدیریت شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اظهارداشت: عملیات اجرایی ساخت 16 هزار واحد مسکونی در استان آغاز شده و پروژه ها از پیشرفت فیزیکی 32 درصدی برخوردار است.

وی اضافه کرد: تا سال گذشته متقاضی موثری نداشتیم و فقط 14 هزار متقاضی ثبت نام کردند اما امسال در استان قزوین تاکنون 23 هزار قرارداد ساخت مسکن منعقد شده و زمین آن را تامین کرده ایم.

بخوانید:  آرامش بهاری طرحی برای خدمت رسانی به بیش از ۲۰۰ هزار نفر زائر در بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد