انتصاب دبیران علمی جایزه کتاب سال و جایزه جهانی کتاب سال

نظر به مراتب ارزشمند علمی و تخصص و پیشینه گرانمایه جنابعالی در حوزه پژوهش و فرهنگ، به موجب این حکم به‌عنوان «دبیر علمی سی‌اُمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

تألیف، تدوین و تحقیق ده‌ها عنوان کتاب در کارنامه علمی و پژوهشی حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا دیده می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به «رحیق مختوم»، «رنسانس دینی و سکولاریسم پنهان»، «تکوین نهاد مرجعیت تقلید شیعه»، «آخوند خراسانی و حکومت اسلامی»، «روش‌شناسی اندیشه اجتماعی مسلمین»، «نماد و اسطوره»، «اخلاق وعرفان»، «معرفت دینی»، «تولید و تکوین علوم انسانی اسلامی»، «علم و فلسفه»، «انواع و ادوار روشنفکری»، «جهان‌های اجتماعی»، «روش‌شناسی انتقادی حکمت صدرایی»، «سنت، ایدئولوژی، علم»، «عرفان و سیاست»، «معرفت‌شناسی در قرآن»، «پلورالیسم»، «حقیقت و دموکراسی» و «حدیث پیمانه: پژوهشی نو در انقلاب اسلامی» اشاره کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حمید پارسانیا

همچنین در متن حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به محمدباقر خرمشاد آمده است:

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا، دانش‌آموخته سطح چهار حوزه علمیه، عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی است. دبیری سی‌ونهمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، معاون آموزشی و عضویت در شورای معاونان مجمع عالی حکمت اسلامی، عضویت در هیأت امناء دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، عضویت در هیأت مدیره انجمن مطالعات اجتماعی حوزه علمیه قم، ریاست قطب فکری ـ فرهنگی «بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی» دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، عضویت در مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضویت در هیأت امناء پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ریاست کمیسیون نشریات علمی حوزوی، عضویت در هیأت ممیزه مشترک مراکز و مؤسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی حوزه‌ای ـ دانشگاهی و عضویت در شورای پژوهش حوزه‌های علمیه نیز از سوابق علمی و اجرایی وی است.

بخوانید:  ۶۵ درصد ناوگان هوایی مسافری کشور زمین‌گیر است

«استاد فرزانه

نظر به مراتب پژوهشی و علمی ارزشمند و پیشینه گران‌سنگ جنابعالی در حوزه‌ کتاب و فرهنگ، براساس این حکم به‌عنوان «دبیر علمی چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.

محمدباقر خرمشاد، استادتمام علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی است. معاونت پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، مدیریت دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری جشنواره بین‌المللی فارابی ازجمله سوابق وی محسوب می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ در متن حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا آمده است:

«استاد فرهیخته

امید است با استعانت از خداوند متعال و همفکری و همکاری استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران، این جایزه ذی‌قیمت و معتبر که سهم مهمی در پویایی و توسعه دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته در رشد و گسترش پژوهش‌ها و مطالعات اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی در جهان نقش‌آفرین باشد. »

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و هم‌اندیشی و همکاری استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران و با درایت و پشتکار در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و مؤید باشید.»

جناب آقای دکتر محمدباقر خرمشاد

وی که به زبان‌های فرانسه، انگلیسی، عربی، ترکمنی و ترکی استانبولی مسلط است، تألیفاتی در قالب کتاب و مقالات علمی دارد. پایان‌نامه دکترای محمدباقر خرمشاد نیز با عنوان «علوم اجتماعی و انقلاب: مطالعه موردی تحلیل علوم اجتماعی فرانسه و آمریکا از انقلاب اسلامی ایران» در چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی (۱۳۸۹) به‌عنوان اثر برگزیده در حوزه علوم سیاسی معرفی شد.

بخوانید:  سفری به یادماندنی همراه با پرچمداران اربعین