ایران و روسیه درباره پهپادها مذاکره نخواهند کرد

انتهای پیام/ 

ایران و روسیه درباره پهپادها مذاکره نخواهند کرد

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین مدعی شد که مشخص نیست ایران هم اکنون این پهپادها را در اختیار روسیه قرار داده است یا نه؟ 

به گزارش خبرگزاری برنا از اسپوتنیک، پسکوف چهارشنبه در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا این موضوع (خرید پهپاد ) در سفر پوتین به تهران مورد بحث قرار خواهد گرفت یا خیر، گفت:  «خیر». 

وی مدعی شد که ایران پهپادهای مشابهی را در اختیار حوثی‌های یمن (انصار الله) قرار داده است و قرار بود قبل از برقراری آتش بس در اوایل سال جاری، انصارالله با استفاده از این پهپادها به عربستان سعودی حمله کند. 

وی مدعی شد که تهران درحال فراهم سازی زمینه آموزش روس‌ها برای کار با این پهپادها است. 

وی ادعا کرد: اطلاعات ما نشان می‌دهد که دولت ایران در یک جدول زمانی تسریع شده برای ارسال چند صد پهپاد از جمله پهپادها با قابلیت حمل سلاح به روسیه است. 

سالیوان در ادعاهای خود افزود، ارسال این تسلیحات از ایران به روسیه نشان می‌دهد که بمباران‌های شدید روسیه در اوکراین که در هفته‌های اخیر منجر به دستاوردها در شرق اوکراین شده، به قیمت تامین سلاح‌های این کشور تمام شده است. 

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید که در آستانه سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه غرب آسیا عصر دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در کاخ سفید سخن می‌گفت، ادعا کرد که بر اساس اطلاعات آمریکا، ایران در حال مقدمه چینی برای ارسال پهپاد به روسیه به منظور استفاده آن‌ها در اوکراین است. 

بخوانید:  عملیات ثامن‌الائمه پایه‌گذار عملیاتهای بزرگ دفاع مقدس بود

منبع