برخی از پزشکان به راحتی گواهی تغییر جنسیت را صادر می‌کنند

به گزارش خبرگزاری برنا،  انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده   در دیدار آیت‌الله اعرافی که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم  با اشاره به اینکه امروز دشمن درحال تغییر ذائقه جوانان است، اظهار کرد: متأسفانه برخی از پزشکان نیز در پی این تغییر ذائقه به راحتی گواهی تغییر جنسیت را صادر می‌کنند.

وی اضافه کرد: به دنبال ترویج فرهنگ غربی نیستیم، بلکه تلاش ما استفاده از افرادی است که با مباحث اسلامی آشنا بوده و در عرصه روانشناسی نیز تحصیل کرده باشند.

انتهای پیام/منبع

خزعلی با بیان اینکه در عرصه تربیتی نیازمند اقدامات جهادی و فوریتی هستیم، عنوان کرد: متأسفانه عده‌ای بحث فرزندآوری را به مسائل اقتصادی گره‌ می‌زنند، در شرایطی که مشکلات فرهنگی در این زمینه تاثیرگذارتر است.

وی با اشاره به اینکه برای این افراد تغییر جنسیت صورت نمی‌گیرد و در اصل مقطوع النسل می‌شوند، مطرح کرد: این موضوع به خوبی برای مراجع تبیین نشده است و حدود 50 درصد این افراد به خودکشی می‌رسند.

وی با اشاره به اینکه در تولید محتوا از ظرفیت‌ حوزه‌های علمیه بهره‌مند خواهیم شد، خاطرنشان کرد: در عرصه مطالبات بین‌المللی نیازمند هماهنگی و همکاری نهادهای حوزوی و دولت هستیم.
معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده با بیان اینکه برای تحقق این موضوع نیازمند برنامه جامع هستیم، تصریح کرد: عرصه زن و خانواده امروز مورد تهاجم سنگین غرب قرار گرفته است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زن و خانواده از موضوع مشاوره خانواده یاد کرد و گفت: به منظور پیشگیری از بروز مشکلات، طرح مشاوره رایگان در نخستین سال زندگی زوجین را در نظر گرفته‌ایم.

بخوانید:  خدمت به مردم و تقویت امید در جامعه از سوی مدیران جدی گرفته شود

وی با اشاره به اینکه برای تقابل با این تهاجم باید فرهنگ‌سازی قوی‌تری داشته باشیم، یادآور شد: همچنین باید در عرصه‌های بین‌المللی نیز صدای خود را به گوش جهانیان برسانیم.