بهره برداری از ۳۷ پروژه‌ شهرداری تبریز با ۱۷۵۰ میلیارد تومان هزینه

شهردار تبریز با اشاره به پروژه‌های انسان‌محور شهرداری تبریز که در دومین سفر رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسند گفت: پیاده‌راه شهریار، پیاده‌راه کوچه پاساژ و شش کوچه الحاقی، نمازخانه و اتاق مادر و و کودک در پارک باغشمال و میدان شهید بهشتی، احداث پیاده‌رو خیابان شهید اشرفی، کفسازی خیابان قطب و سنگفرش و مسیرگشایی جدید شهید علیپور، جزو پروژه‌های انسان‌محور شهرداری تبریز است که در طول دومین سفر رئیس‌جمهور به استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: در حوزه پروژه‌های فرهنگی، تکمیل ضلع جنوبی مقبره‌الشعرا، تکمیل و ساماندهی نواقص فرش‌سنگ میدان شهید بهشتی و احداث اتاق مادر و کودک و فرهنگسرای شهدای ستارخان، پروژه‌ هایی هستند که در دومین سفر آیت‌الله دکتر ابراهیم رئیسی به استان به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، یعقوب هوشیار اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی شهرداری تبریز در حوزه‌های حمل و نقل، سلامت، بازآفرینی شهری و دیگر حوزه‌ها همزمان با دومین سفر رئیس‌جمهور به استان به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: توزیع آسفالت اساسی در معابر شهر، احداث پل عابرپیاده اول سربالای ولیعصر (عج) مقابل پارک ولیعصر(عج)، اصلاح، مرمت و تعویض کفپوش رفوژ میانی بلوار استاد شهریار، سرویس بهداشتی پارک باغشمال و مغازه پارک رز دیگر پروژه‌های شهرداری تبریز هستند که در طول سفر هیئت دولت به استان به بهره‌برداری می‌رسند.  منبع هوشیار  یادآور شد: بازارچه محلی میوه و تره‌بار مرزداران، سالن میوه و تره‌بار هفت تیر، بازارچه میوه و تره‌بار یاغچیان به عنوان پروژه‌های خدماتی شهرداری تبریز در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به پروژه‌های حمل و نقل شهرداری تبریز افزود: پروژه تهویه خط ۱ مترو، خریداری و راه‌اندازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید، خریداری و راه‌اندازی یک‌هزار دستگاه تاکسی جدید از طریق ارائه تسهیلات، پروژه اطفای حریق خط یک مترو، پروژه‌های شاخص شهرداری تبریز در حوزه حمل و نقل شهری هستند که در دومین سفر رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسند.

بخوانید:  مسابقات کاراته جام امیرکبیر

وی خاطرنشان کرد: در حوزه فضای سبز، پارک محله‌ای شهید صبوری، فاز دوم پارک کلانترباغی، پارک دانشجوی خاوران و همچنین آبنمای پارک مشروطه، پروژه هایی هستند که با حضور رئیس‌جمهور و معاونان وی به بهره‌برداری می‌رسند.

هوشیار با اشاره به تملک و اجرای هشت رشته مسیرگشایی جدید در سطح شهر اعلام کرد: تملک، بازگشایی، ساماندهی و اجرای پیاده‌راه خیابان شهید علیپور، مسیرگشایی خیابان شهید روشن‌پور، تملک و بازگشایی خیابان فلسطین جوبی، تملک و مسیرگشایی خیابان ۱۴ متری منتظری، تملک و مسیرگشایی خیابان شهید والایی‌فر حافظ، مسیرگشایی ۱۸ متری خیابان عرفان، مسیرگشایی خیابان دسترسی شمالی ترمینال، مسیرگشایی ۱۶ متری خیابان معراج شمالی در شهرک خاوران و لوپ ورودی بیمارستان کودکان از اتوبان پیامبر اعظم (ص) مهمترین پروژه‌های مسیرگشایی شهرداری تبریز هستند که طی دومین سفر رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسند.